BeMy – koncert

19:00

Kiedy

16.03 - 16.03.2017
godz.: 19:00

Gdzie

Rocker Club
ul. Partyzantów 2
Szczecin

BeMy - koncert

BeMy – po koncercie Disco Party ’70 ’80 ’90

Zespół BeMy założyli dwaj bracia, Mattia i Elie Rosinski. Urodzili się i wychowali we Francji, ale poprzez rodziców pochodzenie mają polskie.
Od najmłodszych lat interesowali się muzyką, nieustająco grając w swoim rodzinnym domu w Bordeaux. Po ukończeniu szkoły średniej bracia postanowili kontynuować edukację muzyczną poza Francją. Opuścili dom rodzinny i wyjechali do Anglii. Upór i wytrwałość pozwoliły im na studia muzyczne na prestiżowej uczelni Academy of Contemporary Music. W tym samym miejscu uczył się także współlokator chłopaków, Ed Sheeran.

W czerwcu 2013 roku Mattia i Elie wzięli udział w polskiej edycji programu „Must Be The Music”. Zachwycali się nimi wszyscy jurorzy. Zespół najbardziej spodobał się Korze, a Adam Sztaba powiedział, że „gdyby The Beatles jeszcze istnieli, brzmieliby tak jak BeMy”. Muzycy dostali się do finału i zajęli drugie miejsce.
W maju 2014 roku awansowali do półfinałów eliminacji Przystanku Woodstock, Festiwalu w Jarocinie oraz zagrali na pierwszym w Polsce akustycznym koncercie w ramach brytyjskiego projektu Sofar Sounds. W maju 2014 zdobyli nagrodę Jury festiwalu Top Trendy 2014. Latem tego samego roku zdobyli nagrodę główną na festiwalu w Jarocinie, a na początku sierpnia zagrali na dużej scenie Przystanku Woodstock (wygrali eliminacje zespołów konkursowych). W 2015 roku wystąpili na festiwalu Springbreak i Letniej Trasie Radia Zet.

Wydarzenie dodane przez użytkownika