Beata Rybotycka i Jacek Wójcicki – Widzialność Marzeń

19:00

Kiedy

22.01 - 22.01.2018
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: 80-100 zł
Kup bilet

Gdzie

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza
Małopolska 48
Szczecin

Beata Rybotycka i Jacek Wójcicki - Widzialność Marzeń

Artyści, przez lata związani z legendarną krakowską Piwnicą pod Baranami, zaprezentują pieśni kompozytorów piwnicznych m.in. Zygmunta Koniecznego, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Zbigniewa Preisnera, Andrzeja Zarzyckiego i innych. W programie koncertu znajdą się popisowe arie operetkowe z repertuaru Jana Kiepury oraz współczesnych, największych światowych tenorów; dowcipne pieśni kompozytorów krakowskich; piosenki charakterystyczne i liryczne z akompaniamentem fortepianu i skrzypiec, sceny kabaretowe i duety wokalne. Duetowi akompaniować będą Konrad Mastyło (fortepian), Michał Braszak (kontrabas), Michał Chytrzyński (skrzypce).

Jacek Wójcicki – „fascynujący demon wesołej i smutnej piosenki”, jak powiedział o nim Piotr Skrzynecki. Dał się poznać w „Piwnicy pod Baranami”, potem był film Magdaleny Łazarkiewicz z muzyką Zbigniewa Preisnera „Ostatni dzwonek”. Aktor, śpiewak, krakowski artysta, jeden z najbardziej znanych polskich artystów estradowych. Absolwent Aktorskiego Wydziału Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Aktor filmowy i teatralny. Wielokrotnie nagradzany na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu oraz podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Beata Rybotycka – aktorka również związana z Krakowem. Artystka wszechstronna, znana doskonale publiczności telewizyjnej z występów w programach rozrywkowych, nagrała też bardzo ciekawą płytę z piosenkami Jana Kantego Pawluśkiewicza. Aktorka i piosenkarka występująca w Piwnicy pod Baranami, obecnie związana z krakowskim Teatrem STU. Śpiewając piosenki z przedwojennych kabaretów wciela się w gwiazdy m.in. Hanki Ordonówny „Ordonka”, Miry Zimińskiej czy Zofii Terné.

Nie przegapcie Państwo tej wielkiej uczty muzycznej!!!

Źródło: Organizator

Kup bilet