Basia

20:00

Kiedy

17.11 - 17.11.2018
godz.: 20:00

Bilety

Bilet: 119-169 zł
Kup bilet

Gdzie

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza
Małopolska 48
Szczecin

Basia

Basia (pełne nazwisko: Barbara Trzetrzelewska) to bez wątpienia jedna z najsłynniejszych polskich wokalistek, jedna z niewielu które odniosły wielki międzynarodowy sukces. W latach 80. podbiła listy przebojów piosenkami „Half a Minute” i „Get Out of Your Lazy Bed”. Publiczność na całym świecie doceniła jej unikatowy głos w połączeniu z ciepłymi latynoskimi melodiami i jazzem.

Po dziewięciu latach od wydania płyty „It’s That Girl Again” artystka w maju 2018 zaprezentowała swój kolejny studyjny album „Butterflies”. Nowy krążek zachwycił zarówno wiernych fanów, jak i krytyków. Sama Basia mówi, że jest to najbardziej jazzowa płyta w jej dorobku, a zawarte na niej piosenki opowiadają o miłości „do życia, do muzyki i do ludzi”.

Już w listopadzie Basia ponownie wystąpi w Szczecinie! Na trasie towarzyszyć jej będzie długoletni partner, klawiszowiec Danny White oraz Giorgio Serci (gitara), Andres Lafone (bas), Ian Kirkham (saksofon/klawisze) i Marc Parnell (perkusja).

Koncert w Szczecinie zakończy wielką międzynarodową trasę promującą nową płytę – kilkadziesiąt koncertów na całym świecie, z czego ponad 20 w USA!

Źródło: Organizator

Kup bilet