Baltic Polonez Cup Race 2018

12:00

Kiedy

11.08 - 14.08.2018
godz.: 12:00

Gdzie

Szczecin - Świnoujście

Baltic Polonez Cup Race 2018

Podobnie jak w latach poprzednich organizatorem Baltic Polonez Cup Race 2018 jest Fundacja Żeglarska Sailportal.pl, a impreza w roku 2018 ma status III Mistrzostw Polski Żeglarzy Samotników i Załóg Dwuosobowych Fundacji Żeglarskiej Sailportal.pl.

Nowościami tegorocznej edycji są:

– Powrót do grup przeliczeniowych KWR, dostępne będą również grupy ORC i OPEN

– Wszystkie grupy będą klasyfikowane w III Mistrzostwach Polski Fundacji Sailportal.pl (suma wyników wszystkich wyścigów we wszystkich grupach)

Harmonogram Regat jest podobny do harmonogramów ostatnich lat, żeglarze będą rywalizować w pięciu wyścigach na trzech dystansach, wyniki wszystkich wyścigów będą wliczane do punktacji III Mistrzostw Polski Samotników i Załóg Dwuosobowych Fundacji Żeglarskiej Sailportal.pl 2018

Uroczyste zakończenie odbędzie się podobnie jak dwa lata temu w listopadzie podczas Targów Boatshow Poland w Łodzi.

Na żeglarzy i gości czekają również dodatkowe spotkania o charakterze kulturalnym i żeglarskim.

Zgłoszenia w tym roku potrwają do końca lipca, a uczestnicy mogą wziąć udział w dowolnie wybranych przez siebie wyścigach:

11.08.2018

Punktualnie w południe 11 sierpnia odbędą się dwa wyścigi Prestartu Pyromagic 2018.

Będą to dwa wyścigi krótkie zaliczane do Mistrzostw Żeglarzy Samotników i Załóg Dwuosobowych Fundacji Sailportal.pl – które odbywają się w ramach XIX edycji Baltic Polonez Cup Race 2018

Wyścigi odbędą się podczas Międzynarodowego Festiwalu Sztucznych Ogni „Pyromagic”, który odbywa się cyklicznie w Szczecinie.

Wyścigi krótkie są jednymi z najtrudniejszych wyścigów Baltic Polonez Cup Race. Na Odrze panują bardzo zmienne warunki wiatrowe i prąd, a niewielka długość trasy wymaga maksymalnego skupienia żeglarzy. Liczą się: idealny start i perfekcyjna technika żeglowania. Czasu na odrabianie strat w tych wyścigach nie ma.

Zachęcamy wszystkich do kibicowania na Wałach Chrobrego w Szczecinie.

Wręczenie nagród odbędzie się na scenie głównej Pyromagic 2018 o godzinie 20:00 11 sierpnia

O godzinie 16:00 zapraszamy uczestników na projekcję filmów „Pierwsza Dama Oceanów i Opty-mista” autorem jest By The Wind Media. Projekcja odbędzie się w CKE Stara Rzeźnia w Szczecinie na ul. T. Wendy.

13.08.2018 – wyścigi średnie – Zatoka Pomorska Świnoujście

14.08.2018 – Główny wyścig długi – wyścig „o Puchar Poloneza” na trasie Świnoujście – Christianso – Świnoujście

Program Baltic Polonez Cup Race 2018

Źródło: Organizator