Balsam

16:30

Kiedy

07.12 - 07.12.2019
godz.: 16:30

Bilety

Bilet: 25 zł

Gdzie

Klub Delta
ul. Racławicka 10
Szczecin Dąbie

Kategorie


Warsztaty: 16.30 – 19.00 (w tym przerwa)
Koncert i potańcówka: start 19.30.

Balsam to polski zespół tworzący muzykę w nurcie balfolku. W ramach promocji swojej pierwszej płyty „Do” 7 grudnia zespół zagra do tańca i posłuchania w Klubie Delta.

Skład zespołu:
Ewa de Mezer – śpiew, akordeon, recytacja, słowa;
Michał Zajączkowski- de Mezer – gitara akustyczna, śpiew;
Jakub Szczygieł – irlandzki flet poprzeczny, flażolety.

Czym jest Bal Folk?Jest to rodzaj zabawy tanecznej, opartej na ludowych tradycjach muzycznych europejskich kultur. Balfolkowe tańce składają się z prostych, przestępnych układów naśladujących kroki dawnych tańców tradycyjnych. Mieszczą się w nich zarówno formy korowodowe, jak i tańce w parach i zabawy taneczne (tańce figurowe).
Na potańcówce z zespołem Balsam pojawią się m.in. takie tańce jak: koło syrkasyjski, bretońskie An Dro czy Bourrée. Wybrzmią również melodię scottish’y, mazurek i walczyków.
Nie wszystkie nazwy brzmią znajomo? – Nie martw się.Przed potańcówką odbędzie się krótki warsztat wprowadzający, który poprowadzą znakomici tancerze z  BAL FOLK POZNAŃ Marta Tomczak i Krzysztof Rogulski. Marta i Krzysztof od 15 lat praktykują tradycyjne tańce, a od 2011 roku również uczą tańców w parach, korowodowych oraz zabaw tanecznych pochodzących z różnych regionów Francji (Bretania, Owernia, Gaskonia), Hiszpanii, Portugalii, Kraju Basków, Szwecji.

Na warsztaty warto zaopatrzyć się w obuwie na zmianę – z w miarę płaską podeszwą (odradzamy wysokie obcasy i koturny), która zapewni minimalną przyczepność, ale i mały poślizg. Nie zapomnij też o zabranie ze sobą wody.

Źródło: Organizator