Ballet „Bieriozka” Moscow – Odwołane

19:00

Kiedy

09.11 - 09.11.2017
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: od 120 zł
Kup bilet

WYDARZENIE ODWOŁANE
***
Światowej sławy zespół „Bieriozka” powstał w 1948 r, jego założycielką była urodzona w Wilnie słynna baletmistrzyni Nadieżda Nadieżdina. Wszechstronnie wykształcona artystka swoją karierę rozpoczęła jako solistka w Teatrze Bolszoj, następnie krok po kroku pięła się w hierarchii artystów rosyjskich scen aż sama zaczęła opracowywać choreografie, co byłą jej życiową ambicją i powołaniem. W 1948 r w Teatrze Ermitaż w Moskwie został wystawiony program artystyczny, gdzie po raz pierwszy widzowie ujrzeli fantastyczny korowód dziewczęcy do ludowej pieśni „W pole bieriozka stojała”, pomimo, że wykonany przez amatorki, to był niespodziewany, ale wielki sukces.
Kolejne wykonania przez profesjonalny zespół to już początek wielkiej światowej kariery, choreografie słynnej „Brzózki”, „Łabędzicy”, „Zorzy polarnej”, „Gołąbeczki” czy „Łańcuszka” to wręcz poezja i niedościgniony do dnia dzisiejszego kunszt. Oglądanie tych choreografii na żywo na scenie, przenosi widzów w magiczny świat tańca, legend i ludowych historii, a wspaniała muzyka dopełnia całości.
Płynne, wręcz niezauważalne kroki w wykonaniu zespołu ,,Bieriozka” to wielki i niepowtarzalny artyzm, efekt ,,unoszenia się nad sceną” do dnia dzisiejszego jest podziwiany na całym świecie. Dopełnieniem przedstawień jest wspaniała muzyka i niezwykle sugestywne stroje.
Prasa światowa zawsze komentowała występy zespołu w samych superlatywach i przeważnie jednym niezwykle celnym słowem: ,,mistrzostwo”, ,,niesamowite”, ,,rewelacja” itp.. Tysiące przyznanych nagród, wyróżnień i zaszczytów dla zespołu, który wielkim przebojem ,,wdarł” się na światowe sceny świadczą o niezwykłych umiejętnościach twórczych, o wielkiej fantazji i profesjonalizmie. Już w listopadzie 2017 roku Polska publiczność będzie miała możliwość przeżyć wspaniałe, magiczne chwile z zespołem ,,Bieriozka”, przenieść się w euforyczny, legendarny świat.
Źródło: Organizator
Kup bilet