Ballady na dwa serca – Andrzej Korycki i Dominika Żukowska

19:00

Kiedy

24.03 - 24.03.2017
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: 50zł
Kup bilet

Gdzie

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia
Inż. Wendy 14
Szczecin

Ballady na dwa serca - Andrzej Korycki i Dominika Żukowska

Andrzej Korycki, członek legendarnego zespołu „Stare Dzwony’, od początku lat 80-tych wykonawca współczesnych piosenek żeglarskich. W świecie muzycznym zasłynął przede wszystkim jako twórca utworów: „Magda’, „Yacht Rock&Roll’, „Struna za struną’, „Chciałem być żeglarzem’, „Fale’, „Byle dalej’, „Załoga’, „Cyklady’, „Rejs tawerną’, „Plasterek cytryny i ja’.
Charyzmatyczny wirtuoz głosu i gitary, w ujmujący sposób zjednujący sobie ludzi, pasjonat, który w niepowtarzalny sposób ukradkiem przemyca do muzyki spokój i ciszę.
Obecnie Andrzej występuje w duecie z Dominiką Żukowską, z którą wspólnie śpiewa utwory autorskie, tradycyjne pieśni o morzu oraz współczesne pieśni kubryku.

Ponadto duet od lat fascynuje się repertuarem trzech wybitnych postaci ballady rosyjskiej: Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego oraz Żanny Biczewskiej, których to twórczość wyróżnia się dużą emocjonalnością oraz wymownością tekstów, które w ujmujący sposób opisują to, co w życiu często trudno wyrazić słowami…
Pasja Andrzeja Koryckiego do pieśni wspomnianych artystów zrodziła się w latach 80-tych – w czasach Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, na którym to jego interpretacje ballad rosyjskich zostały nagrodzone Samowarem.
Podczas koncertów – zarówno po rosyjsku, jak i w polskich tłumaczeniach – duet wyśpiewuje wiele wzruszających ballad tych artystów, takich jak: „Modlitwa’, „Pożegnanie Polski’, „Aleksander Siergiejewicz Puszkin’, „Piosenka o piechocie’, „Niebieski balonik’, „Droga na Smoleńsk’, „Pieśń gruzińska’, „Ostatni trolejbus’, „Trzy miłości’, „Reinkarnacja’, „Konie’, „Włóczęga’, „O мой cынок’, „Kozacka przypowieść’, ‚Миленький ты мой’, ‚ Эх загулял…’

Wykonawcy, wyśpiewując rosyjskie pieśni, zabierają publiczność w świat wspomnień i wzruszeń. Ballady te nawiązują do słowiańskiej wrażliwości i kultury, dzięki czemu mimo upływającego czasu, nie tracą na swej popularności i zawsze znajdują szeroką rzeszę odbiorców.

Kup bilet