Atrium Molo wiosłuje dla WOŚP!

09:00

Kiedy

11.01 - 11.01.2020
godz.: 09:00

Gdzie

Centrum Handlowe Atrium Molo
Mieszka I 73
Szczecin

Kategorie


Atrium Molo wiosłuje dla WOŚP!

Już w sobotę 11 stycznia w Atrium Molo wystartuje „Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”! W sobotę szczecinianie staną w szranki z mieszkańcami siedmiu innych miast, walcząc o rekord Polski w największej liczbie osób, które w ciągu 10 godzin przepłyną na jednym ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Szczecina.

Już po raz 11 odbędzie się Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W najbliższej edycji wioślarskich rozgrywek swoje siły połączy osiem miast, w tym drugi rok z rzędu Szczecin z centrum handlowym Atrium Molo, które będzie miejscem sportowych zmagań. Dla przypomnienia, w 2018 roku Szczecin zdobył drugie miejsce, osiągając wynik
152 km, do którego przyczyniły się 304 osoby.

W tym roku wiosłowanie dla WOŚP odbędzie się we wszystkich miastach 11 stycznia. Tego dnia klienci odwiedzający Atrium Molo będą mogli spróbować swoich sił w wiosłowaniu na ergometrze wioślarskim. Celem tej inicjatywy jest ustanowienie próby rekordu Polski w największej liczbie osób z tych ośmiu miast, które w ciągu 10 godzin przepłyną na jednym ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów. Każdy ze śmiałków uczestniczący w próbie bicia rekordu otrzyma wyjątkowy certyfikat.

Punktem kulminacyjnym będzie Sztafeta Gwiazd z udziałem m.in. wybitnych medalistów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i mistrzostw Europy, polityków oraz przedstawicieli urzędów miast. Przebieg wydarzenia można oglądać na żywo w internecie na stronie www.aktywninawodzie.pl oraz na specjalnie ustawionych w centrum handlowym ekranach. Przez cały dzień w Atrium Molo prowadzona będzie również zbiórka pieniędzy do puszek WOŚP.

–Cieszymy się, że po raz drugi Atrium Molo bierze udział w szlachetnej inicjatywie dla WOŚP i ma szansę powalczyć o rekord Polski. W ubiegłym roku w wiosłowaniu na rzecz fundacji,w międzymiastowych rozgrywkach Szczecin uplasował się na wysokiej drugiej pozycji. Wierzymy, że w tym roku, dzięki wsparciu mieszkańców, sportowców i znanych ludzi, uda się osiągnąć również wspaniały, godny wynik mistrzów. Dlatego serdecznie zachęcamy wszystkich szczecinian do udziału w sportowej rywalizacji oraz do gorącego kibicowania zawodnikom–mówi Agnieszka Wasyłenko, dyrektor Atrium Molo.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora