Astrofotografia

15:00

Kiedy

27.11 - 27.11.2019
godz.: 15:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Budynek Jednostek Międzywydziałowych ZUT
Al. Piastów 48
Szczecin

Kategorie


Blok zajęć odbywa się w ramach kursu „Wiek Astronomii”.

Podczas spotkanie będzie można poznać tajniki robienia pięknych zdjęć nocnego nieba. Dowiedzieć się także w jaki sposób zostały zrobione zdjęcia przez teleskop Hubble’a i dlaczego to, co widać na zdjęciach, nie jest dostępne dla ludzkiego oka.

Podczas spotkania opowiedziane zostaną różne rodzaje astrofotografii, co należy zrobić i na co zwrócić uwagę, gdy robimy zdjęcia nieba. Dowiemy się jaki sprzęt jest potrzebny, na jakie jego parametry należy zwrócić uwagę i czym się różni robienie fotografii nieba od wykonywania zwykłych zdjęć. Prelegent omówi jak wygląda sesja astrofotograficzna, jak zbiera się materiał i jak się go cyfrowo ulepsza stosując mniej lub bardziej skomplikowane zabiegi. Obejrzymy też zdjęć obiektów głębokiego nieba z komentarzem.

W części warsztatowej natomiast przećwiczymy krok po kroku w jaki sposób dochodzimy od surowego materiału fotograficznego do docelowego, profesjonalnego zdjęcia nieba.

Prelegent – Andrzej Werblicki jest specjalistą dziedzinie astrofotografii. Posiada własne zautomatyzowane obserwatorium astrofotograficzne pod Wrocławiem, jest też udziałowcem zrobotyzowanego obserwatorium w Nerpio (Hiszpania).

Wydarzenie odbędzie się w sali nr 13.

Źródło: Organizator