Artur Andrus

19:00

Kiedy

30.10 - 30.10.2017
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: 79 - 99zł
Kup bilet

Gdzie

Filharmonia im. M. Karłowicza
Małopolska 48
Szczecin

Artur Andrus

Artur Andrus to dziennikarz, artysta kabaretowy, poeta, autor tekstów piosenek, pisarz, piosenkarz, laureat konkursu ‚Mistrz Mowy Polskiej’, na co dzień dobrze znany jako redaktor trójkowej ‚Akademii rozrywki’ czy ‚Powtórki z rozrywki’, ceniony i lubiany konferansjer imprez kabaretowych, komentator ‚Szkła kontaktowego’. Ma na swoim koncie dwie płyty ‚Myśliwiecka’ i ‚Cyniczne Córy Zurychu’ z pełnymi humoru piosenkami. Satyra na dzisiejsze czasy, dystans do rzeczywistości i patrzenie na świat z przymrużeniem oka – za to pokochała go publiczność.

W czasie spotkań z publicznością Andrus mówi i śpiewa. Na recital kabaretowy składają się bardzo różne utwory: inny tekst, inna muzyka, inny charakter, inna bajka, inna beczka, inna parafia. Ale wszystkie powstały mniej więcej w tym samym celu. Dla żartu, a czasem nawet wygłupu. Jeśli da się przy nich uśmiechnąć – cel zostanie osiągnięty.

W piosenkach, wierszach i anegdotach autor opowiada o tym, co wcześniej zobaczył, usłyszał albo przeczytał. A czasem zmyślił. O smutnym tureckim ojcu, którego cyniczne córki wyjechały do Szwajcarii, o Bardotce zamawiającej w barze „Szalona krewetka’ absynt z rumem, o wakacyjnym podrywaczu, którego dziadek był księciem, a zęby ma po matce, o kobiecie zakochanej w rudych psach, o nieświeżym kangurze w Watykanie i innych równie prawdopodobnych zjawiskach. Andrus słynie z zabawy różnymi stylami muzycznymi – od tureckiego techno-folku, przez blues patriotyczny, jazz mokotowski, chorwacki pop, szanty narciarskie, chóralny śpiew małżeński – do słowiańskiego rocka.

Źródło: Organizator

Kup bilet