Apostolis Anthimos Miniatures – Akustyczeń 2018 Festiwal

21:00

Kiedy

13.01 - 13.01.2018
godz.: 21:00

Bilety

Bilet: 30 zł - 40 zł
Kup bilet

Gdzie

Ośrodek Teatralny Kana
Pl. św. Piotra i Pawła 4/5
Szczecin

Apostolis Anthimos Miniatures - Akustyczeń 2018 Festiwal

Jednym z wydarzeń zamykających dziesiąty Akustyczeń Festiwal będzie koncert wyjątkowy. Wystąpi przed Państwem Apostolis Anthimos Miniatures.

Apostolis Anthimos, urodzony w Polsce Grek, uznawany jest za jednego z najciekawszych instrumentalistów. Gitarzysta z powołania, perkusista z zamiłowania. Nieodłącznie kojarzony z bluesem (Dżem, Krzak, SBB), ale również z jazzem i rockiem – muzyką fusion.

We wczesnych latach 70. grał z Czesławem Niemenem. Współpracował z Tomaszem Stańko – grając na jego albumach na perkusji, grywał z Patem Metheny, Gilem Goldsteinem, Paulem Wertico, Tomaszem Szukalskim, Jimem Beardem. „Miniatures” to tytuł czwartej autorskiej płyty Apo, a zarazem absolutnie premierowy materiał, w którym ten niezwykły muliti-instrumentalista w zupełnie nowy sposób aranżuje utwory z płyt „Theatro”, „Back to the North”, „Days we can’t forget” i w końcu „Miniatures”. Nie brakuje także nowych kompozycji.

Prowadził zespół Theatro, a od ponad dekady gra również z własnym trio – w polskiej oraz międzynarodowej odsłonie, gdzie wspomagają go Gary Husband i Etienne Mbappe. Regularnie nagrywa i koncertuje na całym świecie – czy to z SBB, czy solo – z własnymi projektami.

„Apostolis Anthimos Miniatures” to nowy projekt, w którym bluesowe brzmienie gitary Apostolisa przeplata się z rockowo-jazzowym klimatem jego bębnów. Ten nadzwyczajny kwartet to muzyka doskonała: nastrojowa i wyrafinowana, jednakże z pulsującym groove’m oraz energią. Słowem – muzyka przez duże „M”. Dla koneserów i nowicjuszy.

Kwartet:

Gitara i perkusja: Apostolis Anthimos

Gitara basowa: Robert Szewczuga

Klawisze: Piotr Matusik

Saksofon: Olaf Węgier

 

Źródło: Organizator

Kup bilet