Antonina Krzysztoń. Recital

19:00

Kiedy

16.01 - 16.01.2017
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: 85zł
Kup bilet

Gdzie

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza
Małopolska 48
Szczecin

Antonina Krzysztoń. Recital

Anielski głos, miękka, delikatna muzyka i mocne, prowokujące do refleksji słowa. Antonina Krzysztoń debiutowała na początku lat 80. Jej twórczość chwyta głęboko za serce i nie puszcza. Będą mieli Państwo okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu prezentującym i przypominającym najpiękniejsze piosenki tej niezwykłej Artystki.

***

Antonina Krzysztoń polska pieśniarka, kompozytorka, autorka tekstów urodzona w Krakowie.

„Chcę dzielić się tym, co warte jest dzielenia się. Chcę być odpowiedzialna, za każde słowo, które pada ze sceny’.

Jej głos, charyzma, przekaz, poruszają i przyciągają ludzi. Od wielu lat występuje w teatrach, kościołach, filharmoniach. Na wielu festiwalach, koncertach związanych z szeroko pojętą piosenką poetycką i religijną.

„Moim powołaniem – mówi – jest śpiewanie dla wszystkich. Bez podziałów’.
I rzeczywiście Antonina Krzysztoń trafia do ludzi o różnych przekonaniach, choć dokładnie określa swoją drogę.

W jej śpiewie słychać, że inspirują artystkę różne gatunki muzyki . To wszystko składa się, na jej niepowtarzalne interpretacje.

Współpracowała między innymi z taki twórcami jak: M. Lorenc, A. Pierończyk, L. Możdżer, K. Knittel, W. Konikiewicz, M. Pospieszalski, W. Waglewski,
K. Kryll, W. Przybylski, E. Sosulski, A. Wyrzykowskim, M. Walawender,
A. Strug, K. Radomski, M. Wielecki, P. Mazurczak, Z. Wegehaupt. Od 20 lat współpracuje ze znakomitym gitarzystą M. Majerczykiem.

W skład zespołu, z którym współpracuje od wielu lat, i z którym zagra w Szczecinie wchodzą: M. Majerczyk, M. Lamch, Manolo (M. Alban).

Wspólnie wydali dwie płyty i pracują nad trzecią.

„Moim dorobkiem jest możliwość tworzenia różnych projektów ze wspaniałymi, wybitnymi artystami. Moim dorobkiem są moi słuchacze’.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Kup bilet