Anita Lipnicka

20:00

Kiedy

18.01 - 18.01.2018
godz.: 20:00

Bilety

Bilet: 65-75 zł
Kup bilet

Gdzie

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza
Małopolska 48
Szczecin

Anita Lipnicka

Anita po zakończeniu współpracy z Johnem Porterem powróciła do występów solowych.

W 2012 roku wokalistka wzięła udział w projekcie „Morowe panny” realizowanym przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Lipnicka, wspólnie z Johnem Porterem, napisała piosenkę „Jeśli nie wrócę”, która znalazła się na płycie pod tym samym tytułem. Tego samego roku, nagrała partie wokalne dla tytułowej bohaterki animowanego filmu Walta Disneya, pt. Merida waleczna.

2 października 2013 ukazała się polskojęzyczna płyta artystki Vena Amoris. Pierwszym singlem promującym album była piosenka „Hen, hen”. Drugi singlem został utwór tytułowy „Vena amoris”. Po premierze płyty Lipnicka wyruszyła w trasę koncertową z udziałem brytyjskich muzyków, którzy brali udział w nagraniach płyty. Z Lipnicką występowali: Charles Casey (gitary), Ali Friend (kontrabas, gitara basowa), Melvin Duffy (instrumenty strunowe), Peter Josef (klawisze, gitara, trąbka, wokal), Greg Freeman (perkusja). W styczniu 2014 odbyła się premiera trzeciego singla, na który wybrano piosenkę „Trzecia zima”.

W 2016 roku odbyła się premiera nowego singla zatytułowanego „Ptasiek”. Piosenka jest hołdem złożonym brytyjskiemu artyście Nickowi Talbotowi, który jest kompozytorem piosenki. „Ptasiek” zapowiadał trasę koncertową „Na osi czasu”, która odbyła się jesienią. Podczas koncertów Lipnicka przypomniała swoje największe przeboje zarówno z repertuaru Varius Manx, jak i solowego. W 2017 roku ukazała się płyta będąca zapisem koncertu w Łodzi. W lipcu 2017 zaprezentowano nowy singiel „Z miasta” zapowiadający nową solową płytę pod szyldem Anita Lipnicka & The Hats.

Koncert w Szczecinie będzie promował nowe wydawnictwo.

Źródło: Organizator

Kup bilet