Anita Lipnicka & The Hats

19:00

Kiedy

18.10 - 18.10.2018
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: 50 - 70 zł
Kup bilet

Gdzie

Nowy Browar
ul. Partyzantów 2
Szczecin

Anita Lipnicka & The Hats

Debiutowała w popowym zespole Varius Manx, z którym nagrała dwie płyty, szybko stając się jednym z najbardziej popularnych głosów swojego pokolenia. Łącznie na koncie ma dwanaście albumów, sprzedanych w 2 milionach egzemplarzy, oraz wiele prestiżowych nagród fonograficznych.

W 1996 r. opuściła na kilka lat kraj by zamieszkać w Londynie; w tym czasie z powodzeniem kontynuowała karierę solową, wydając kolejno trzy albumy nagrane w Anglii z udziałem tamtejszych muzyków sesyjnych.

W roku 2002 artystka nawiązała współpracę z Johnem Porterem. Pomimo różnych doświadczeń i odrębnej artystycznej przeszłości oboje stworzyli udany duet cieszący się uznaniem krytyków oraz szerokiej publiczności. Ich pierwszy wspólnie zrealizowany projekt zatytułowany „Nieprzyzwoite piosenki” (Indecent Songs), powstawał przez blisko rok w Londynie. Singiel „Bones of Love” promujący to wydawnictwo, błyskawicznie podbił listy przebojów, a płyta zyskała status platynowej i została nagrodzona między innymi statuetką Fryderyk 2003 w kategorii „Najlepszy album roku”. Kolejne krążki, zrealizowane przez Chrisa Eckmana (The Walkabouts, Dirtmusic) udowodniły, że artystyczne osobowości Portera i Lipnickiej dopełniają się wzajemnie i tworzą niepowtarzalny w klimacie duet z kategorii alternative country. Trzy nagrane wspólnie płyty uzyskały status złotych, a ich popularność wzmagały setki koncertów w kraju i za granicą (m.in. w Dublinie, Edynburgu i Brukseli ), zawsze ciepło i z uznaniem przyjmowani przez publiczność.

W 2009 r. Anita wróciła na scenę z długo wyczekiwanym solowym projektem „Hard Land Of Wonder”, na którym wystąpiła w roli kompozytora i producenta. Album zyskał status złotej płyty oraz został nagrodzony Fryderykiem w kategorii „Poetycka Płyta Roku”.

W roku 2013 artystka nagrała kolejną solową płytę zatytułowaną „Vena Amoris”. Był to pierwszy od 10 lat album zaśpiewany w języku polskim. Tuż po jego wydaniu artystka ruszyła w trasę koncertową po Polsce z towarzyszeniem muzyków z Anglii.

17 listopada 2017 r. ukazał się najnowszy solowy album Anity „Miód i dym”, nagrany z zespołem The Hats, towarzyszącym jej stale na koncertach. Pierwszym singlem promującym ten krążek był utwór „Ptasiek”, który z miejsca uplasował się na wysokich pozycjach list przebojów (trzy miesiące w pierwszej dziesiątce LP3), a teledysk od premiery na Youtube ma ponad dwa miliony odsłon. Nad produkcją i miksem całego albumu czuwała sama Lipnicka, która tak zapowiada swój szósty solowy krążek: „Będzie korzennie, vintage’owo, z echem bluesa, country oraz folku ze złotych lat hipisowskich. W tekstach dużo odniesień do przyrody – wszystko za sprawą krajobrazów, klimatu, jaki towarzyszy nam podczas tworzenia w środku lasu, nad jeziorem… Z daleka od zgiełku miasta”.

Źródło: Organizator

Kup bilet