Ania Rusowicz i Goście – bigbitowe pastorałki

19:00

Kiedy

11.12 - 11.12.2017
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: 75-95 zł
Kup bilet

Gdzie

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza
Małopolska 48
Szczecin

Ania Rusowicz i Goście - bigbitowe pastorałki

Ania Rusowicz to polska wokalistka, córka Ady Rusowicz i Wojciecha Kordy, laureatka Fryderyka. Album „RetroNarodzenie” jest jej trzecim albumem studyjnym, który ukazał się w grudniu 2016. Dwie pierwsze płyty artystki to „Mój Big-Bit” z 2011 i „Genesis” z 2013 roku.

Pochodząca z albumu „RetroNarodzenie” piosenka „Trudne życzenia” była jedną z najważniejszych i najpiękniejszych polskich piosenek 2016 roku. Na Liście Przebojów Trójki spędziła rekordową ilość 28 tygodni (od grudnia 2015 do lipca 2016), z czego 16 tygodni w pierwszej dziesiątce!

Ania Rusowicz i Adam Nowak – „Trudne życzenia”

Wśród współtwórców „RetroNarodzenie” obok Adama Nowaka z zespołu Raz Dwa Trzy znaleźli się m.in.: Renata Przemyk, Martyna Jakubowicz, Ania Brachaczek, Artur Andrus, Czesław Śpiewa, Natalia Niemen, Marek Piekarczyk oraz Andrzej i Jacek Zielińscy (Skaldowie). Zarówno krytyka jak i słuchacze ocenili płytę bardzo wysoko, nie brakowało takich określeń jak „pastorałkowe arcydzieło”.

„Ania Rusowicz ma nie tylko głos, muzyczne wyczucie i charakter, ale też odwagę. Bo właśnie to trzeba mieć, żeby napisać dwanaście świetnych, chwytliwych, nowych piosenek bożonarodzeniowych i wlać w nie bigbitowy charakter”.

„RetroNarodzenie” to płyta niezwykle oryginalna, choć czerpiąca pełnymi garściami z brzmień, rytmów, instrumentacji i charakteru muzyki sprzed kilkudziesięciu lat. Ania Rusowicz odnalazła dla siebie niszę, w której nie tylko dobrze się czuje, ale którą potrafi swoją niepowtarzalną osobowością wypełnić. Jej pastorałki są mądre, mówią o uniwersalnych prawdach, ale też każą zastanowić się nad świętami, spotkaniami z rodziną, przemijającym czasem.

Źródło: Organizator

Kup bilet