Alternative Punk Fest! Moskwa, Londyn 70, Aulofobia, 11:11

19:00

Kiedy

22.02 - 22.02.2020
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: 25 - 35 zł

Gdzie

Laboratorium Muzyczne Jambar
ul. Kolumba 5
Szczecin

Alternative Punk Fest! Moskwa, Londyn 70, Aulofobia, 11:11

MOSKWA – zespół utworzony w 1983 roku, przez wokalisto-gitarzystę Pawła Gumolę, to legenda polskiej sceny punkrockowej, który już od ponad 30 lat koncertuje na polskiej scenie muzycznej. Grupa zadebiutowała na festiwalu w Jarocinie w 1984 roku w składzie Paweł „Guma” Gumola (wokal, gitara elektryczna), Piotr Rogoziński (gitara basowa), Tomasz Gron (perkusja) i dostała się do ósemki laureatów tegoż festiwalu, co przełożyło się na sukces ogólnopolski.

Zaraz po festiwalu zespół nagrał pierwsze studyjne utwory, które osiągnęły popularność radiową ówczesnych stacji muzyki niezależnej. W 1985 zespół wystąpił jako gwiazda festiwalu w Jarocinie i wziął udział w filmie „Fala” w reżyserii Piotra Łazarkiewicza, pokazującym Jarocin, muzykę, zespoły, życie festiwalu i zespół Moskwa. W następnym roku ekipa telwizji BBC nakręciła film o polskiej muzyce rockowej pt. „My Blood Your Blood” – w reż. Andrzeja Kostenko w którym light motivem stał się wokalista zespołu Moskwa i jego osobista historia. „My Blood Your Blood” był wyświetlany w 50 krajach świata, natomiast „Fala” doczekała się premiery w kinach na terenie Polski. Moskwa brała też udział w filmach – „Opowieści Harleya” – reż. Wiesław Helak oraz „Więcej Bluesa” – reż. Krzysztof Magowski.

Pierwsza płyta zespołu ukazała sie w 1989 roku pod nazwa „Moskwa” i zniknęła z półek sklepowych w ciągu tygodnia. Następna płyta pt. „Życie niezwykle” – ukazała się dwa lata później. Zespół wyjeżdżał na koncerty do Niemiec. W 2010 r. pojawiła się płyta koncertowa nagrana w Toruniu. W 2019 r. ukazała się płyta – „21 wiek” wydana przez Zima Records.

Moskwa występuje obecnie w składzie:
Paweł „Guma” Gumola – wokal, gitara elektryczna
Kamil Rogiński – gitara basowa
Radek Jarzyna – instrumenty perkusyjne
www.moskwa.band.pl
www.facebook.com/MoskwaPunk

Alternative Punk Fest! MOSKWA, Londyn 70, Aulofobia, 11:11

Bilety:
25 PLN (przedsprzedaż w sklepie Bunkier do 21 lutego)
35 PLN (w dniu koncertu na bramce)

/Wydarzenie dodane przez Użytkownika/