Akcja NFZ „Bezpłatne leki dla seniorów 75+”

10:00

Kiedy

17.09 - 17.09.2016
godz.: 10:00

Gdzie

Siedziba TVP Szczecin
ul. Niedziałkowskiego 24a
Szczecin

Kategorie


unnamed

W sobotę, 17 września odbędzie się wspólna akcja Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ i TVP3 Szczecin pn. „Bliżej Pacjenta”. W szczecińskim oddziale Telewizji Polskiej znajdzie się mobilne stanowisko NFZ. Będą przy nim dyżurować specjaliści, którzy odpowiedzą na pytania dotyczące bezpłatnych leków dla seniorów od 75 roku życia.

Przy tej okazji osoby zainteresowane leczeniem uzdrowiskowym będą mogły porozmawiać o zasadach kierowania do sanatorium. Przy mobilnym stanowisku ZOW NFZ można będzie założyć także konto w ZIP – Zintegrowanym Informatorze Pacjenta.

Bezpłatne leki dla seniorów od 75 roku życia to kolejny projekt, który Telewizja Szczecin, we współpracy z Zachodniopomorskim Oddziałem Funduszu, stara się przybliżyć pacjentom. Poprzednio był to ZIP.

W 2013 roku, gdy pomysł internetowych kont zdrowotnych dopiero startował, szczecińska telewizja była jednym z pierwszych miejsc, w których mieszkańcy miasta, przy mobilnym stanowisku Funduszu, mogli takie konto założyć. Od tamtego czasu loginy i hasła do własnego konta internetowego w NFZ pobrało ponad 60 tysięcy mieszkańców województwa zachodniopomorskiego. Dzięki temu mają dostęp do historii i kosztów swojego leczenia od 2008 roku, do wykazu leków refundowanych wydanych im w aptekach na receptę, do swojego aktualnego statusu ubezpieczenia. Konto w ZIP może mieć także dziecko, założy je rodzic, który zgłosił swoją pociechę do ubezpieczenia zdrowotnego. Aby założyć konto w ZIP wystarczy dowód osobisty lub paszport.

Dzięki projektowi bezpłatnych leków, seniorzy 75+ będą mieć łatwiejszy dostęp do terapii, a leczenie stanie się skuteczniejsze.

Źródło: Organizator