Akademickie Mistrzostwa Szczecina w Żeglarstwie

11:00
Akademickie Mistrzostwa Szczecina

Kiedy

08.06 - 08.06.2019
godz.: 11:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

North East Marina Szczecin
Wyspa Grodzka 1
Szczecin

Akademickie Mistrzostwa Szczecina w Żeglarstwie

Po raz drugi przedstawiciele szczecińskich uczelni oraz środowisk akademickich powalczą w Akademickich Mistrzostwach Szczecina w Żeglarstwie. Zmaganiom na rzece towarzyszyć będą rodzinne atrakcje w Miejskiej Strefie Letniej, między innymi Strefa Latawców i Gry Morskie w wielkim wydaniu. Będzie można zagrać w roundnet, speedminton i trickboard.

Regaty zostaną zorganizowane na Odrze w okolicy North East Mariny. Flotę będzie stanowić pięć identycznych jachtów balastowych typu TOM 28, dostarczonych przez MT Partners. Są to światowej klasy jachty, które już wielokrotnie sprawdziły się w wielu regatach w Szczecinie oraz regionie.
W Akademickich Mistrzostwach Szczecina w Żeglarstwie uczestniczyć będzie 6 załóg złożonych ze studentów oraz osób ze środowiska akademickiego szczecińskich uczelni:
• Akademii Morskiej w Szczecinie
• Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego
Rozgrywki zostaną przeprowadzone w kategoriach standard. Załogi nie mogą liczyć mniej niż 3 osoby w kategorii (sternik plus co najmniej 2 załogantów). W celu łatwiejszej identyfikacji zawodnicy danej uczelni będą ubrani w jednakowe koszulki wydarzenia – każda uczelnia w wybranym dla siebie kolorze.
Zawodom będzie towarzyszyć piknik żeglarski, promujący ten sport jako formę spędzania wolnego czasu wśród studentów i szczecinian.

Źródło: Organizator