Agnieszka Wilczyńska i Andrzej Jagodziński

19:00
Fot. Materiały promocyjne organizatora

Kiedy

25.10 - 25.10.2019
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: 40 zł

Gdzie

Technopark Pomerania
ul. Cyfrowa 6,
Szczecin

Agnieszka Wilczyńska i Andrzej Jagodziński

Fot. Materiały promocyjne organizatora

Agnieszka Wilczyńska i Andrzej Jagodziński współpracują ze sobą od 2004 roku przy różnorodnych projektach muzycznych. Pomysł nagrania w duecie płyty „Wilcze jagody” zrodził się w 2017 roku, a wydawnictwo ukazało się jesienią tego roku. Andrzej Jagodziński skomponował piosenki dedykowane wokalistce, której wrażliwość muzyczna i barwa głosu doskonale wpisują się w estetykę jego niebanalnych kompozycji. Teksty na płytę napisali znakomici artyści: Wiesława Sujkowska, Stanisław Tym, Andrzej Poniedzielski i Jan Wołek, a także Agnieszka Wilczyńska debiutująca w roli tekściarki.

Agnieszka Wilczyńska urzeka publiczność niezwykłą wrażliwością oraz głębią i ciepłem swojego głosu, który wybrzmiewa w różnorodnych projektach muzycznych. Wokalistkę do współpracy zapraszało wielu muzyków polskiej sceny jazzowej. Niecodzienny talent artystki potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia. Wokalistce przyznano również tytuł Ambasadorki Szczecina. Na swoim koncie artystka ma dwie złote płyty: „Pogadaj ze mną” (sł. Wojciech Młynarski, muz. Włodzimierz Nahorny) oraz „Krzysztof Komeda” z serii „Wielcy Kompozytorzy Filmowi” (ar. Andrzej Jagodziński, wyk. Andrzej Jagodziński Trio, Symfonia Viva, Henryk Miśkiewicz, Grażyna Auguścik).

Andrzej Jagodziński to artysta wszechstronny – waltornista z wykształcenia, pianista jazzowy, akordeonista, kompozytor i aranżer. Jest założycielem znanej na całym świecie formacji Andrzej Jagodziński Trio, która zyskała międzynarodową sławę dzięki aranżacjom utworów Fryderyka Chopina. Nagrane przez trio albumy ”Chopin”, „Chopin Once More”, „Les Brillantes” i „Sonata b-moll” są do dziś najlepiej sprzedającymi się płytami jazzowymi.

Źródło: Organizator