After Blues

21:00

Kiedy

17.03 - 17.03.2018
godz.: 21:00

Bilety

Bilet: 30 zł
Kup bilet

Gdzie

Free Blues Club
aleja Powstańców Wielkopolskich 20
Szczecin

After Blues

Szczeciński „After Blues” to duet, brzmiący co najmniej jak trio i występujący na scenie już od ponad trzech dekad.

Szczególną wytrwałością pochwalić się mogą Leszek Piłat (bas, vocal, perkusja) i Waldemar Baranowski (gitara, instr. perkusyjne, vocal). Muzycy wypracowali własny muzyczny wizerunek – wysublimowany, oszczędnie grany blues w balladowej otoczce.

Na swym koncie mają 13 autorskich wydawnictw oraz gościnny udział w innych projektach. Najnowsza płyta pt. „Proszę bardzo” ukaże się 16 września 2013 r. Występowali w Niemczech, Szwecji, Danii, Czechosłowacji i Rosji. Przez blisko dwa lata byli zespołem akompaniującym na koncertach Tadeuszowi Nalepie, a przez 11 lat Mirze Kubasińskiej.

W 2009 r. duet „After Blues” był nominowany do nagród: „Fryderyki” i „Superjedynki”. W 2013 r. otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego PRO ARTE – „za ogromny wkład w polską muzykę bluesową, za wieloletnią twórczą działalność, w podziękowaniu za rozwój kultury muzycznej w Polsce oraz promowanie regionu zachodniopomorskiego w kraju i poza jego granicami”.

Na koncercie artyści wykonują utwory z repertuaru zespołu „Breakout”, standardy blues-rockowe oraz kompozycje własne. Nie zabraknie utworu „Zobacz jak pięknie”, który doszedł do 5 miejsca Listy Przebojów „Trójki”, zajął 13 miejsce w podsumowaniu I dekady XX wieku, a w roku 2008 w kategorii „blues” otrzymał nagrodę Polskich Melomanów (LP „Trójki”). W sierpniu 2012 r. ukazał się na płycie „Perły z Listy Przebojów Trójki”.

Skład zespołu:

Leszek Piłat – bas, wokal, perkusja

Waldemar Baranowski – gitara, instr. perkusyjne, wokal

 
Źródło: Organizator

Kup bilet