After Blues

16:00

Kiedy

05.07 - 05.07.2020
godz.: 16:00

Bilety

Bilet: 10 PLN

Zespół After Blues działa nieprzerwanie od 40 lat. Szczególną wytrwałością pochwalić się mogą Leszek Piłat (bas, wokal, perkusja) i Waldemar Baranowski (gitara, instrumenty perkusyjne, wokal) – jego założyciele. Duet brzmi co najmniej jak trio. Muzycy wypracowali własny muzyczny wizerunek –  wysublimowany, oszczędnie grany blues w balladowej otoczce.

Zespół ma na swoim koncie 13 autorskich wydawnictw oraz udział w tworzeniu nagrań z innymi wykonawcami. Występował w Niemczech, Holandii, Szwecji, Danii, Czechach i Rosji. Jest pomysłodawcą projektów muzycznych, m.in.: „Bluesowe czwartki u Sławka”, „Akademia Ujarzmionego Hałasu”, „Mała Akademia Bluesa”, „Zaduszki Bluesowe”,  „Przystań dla bluesa”, a przede wszystkim – Festiwalu Muzyki Bluesowej Bluesada (festiwal organizowany przez 18 lat). W roku 2009  duet After Blues był nominowany do prestiżowych nagród: Fryderyki i Superjedynki. W 2013 r. otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Pro Arte za: ogromny wkład w polską muzykę bluesową, wieloletnią twórczą działalność oraz w podziękowaniu za rozwój kultury muzycznej w Polsce, a także promowanie Pomorza Zachodniego w kraju i poza jego granicami.  W roku 2018 i 2019 duet After Blues został nominowany do Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina za całokształt twórczości.

Muzycy wierni bluesowi potrafią w perfekcyjny sposób nadać jego rdzennemu brzmieniu współczesny wymiar, przez co z jednakowym powodzeniem uwodzą swoich stałych fanów i publiczność. Wiele kompozycji z repertuaru grupy nosi znamiona przebojów radiowych. Na koncertach muzycy wykonują utwory z repertuaru zespołu Breakout, standardy blues-rockowe i przede wszystkim kompozycje własne. W programie koncertu nie zabraknie utworu „Zobacz jak pięknie”, który przez wiele tygodni gościł na antenie radiowej „Trójki” i uplasował się na piątym miejscu Listy Przebojów Programu III, a przez słuchaczy radia  został wybrany najlepszym utworem bluesowym.

  • Z uwagi na fakt, że koncerty odbywają się w plenerze, w przypadku złych warunków atmosferycznych, organizator zastrzega sobie prawo do odwołania koncertów i zwrotu biletów.

Podczas wydarzeń prosimy o zachowanie środków ostrożności:
– obowiązkowe maseczki lub przyłbice,
– zachowanie dystansu społecznego,
– dezynfekcja rąk (Zamek zapewnia środki do dezynfekcji).

Wejście na wydarzenie za okazaniem biletu oraz podpisanego oświadczenia o stanie zdrowia. Oświadczenie dostępne jest zarówno w wersji elektronicznej (poniżej), jak i papierowej (w punkcie kasowym).

Oświadczenie o stanie zdrowia – pobierz (docx)
Regulamin uczestniczenia w wydarzeniach plenerowych – pobierz (PDF)

 

Źródło: Organizator