94 Urodziny Jeziora Szmaragdowego

11:00

Kiedy

14.07 - 14.07.2019
godz.: 11:00

Bilety

Bilet: Obowiązują zapisy

Podążymy mrocznymi tunelami, zdobędziemy Podziemną Wieżę, zajrzymy w mysią dziurę przekopiemy Polanę Widokową, a może nawet przepłyniemy Jezioro, a na pewno użyjemy naszych bystrych umysłów by spróbować odnaleźć strzeżony przez Skarbka skarbiec.
Zajrzymy pod listek, źdźbło trawy, a nawet żabie do gardła by się dowiedzieć jakich sześcionogich sąsiadów ma nasze Jezioro, a wszystko to w czasie warsztatów entomologicznych, prowadzonych przez naukowców z ZUTu…
A dla głodnych historycznej wiedzy, rąbka tajemnic Parku Leśnego Zdroje uchyli nam arcymistrz legendy Puszczy Bukowej i nie tylko – Legendziarz Mirosław Wacewicz, autor wielu baśni i legend, przewodnik po tych krainach w naszym województwie.

Jeszcze Wam mało?? To lecimy dalej – są na pewno wśród Was mistrzowie sprawnych rączek, którzy będą mogli w Kąciku Kreatywnym tworzyć laurki dla Jeziora Szmaragdowego, a także żaby, nietoperze, motyle i inne wielonogie stworzenia, które zamieszkują Jezioro Szmaragdowe i jego okolice.
Rozłożymy Wam leżaczki i rozpalimy grilla byście mogli spocząć w tych pięknych okolicznościach dając strawę swej duszy i brzuszkom (PROWIANT WŁASNY), poczęstujemy Was kawą i herbatą oraz uraczymy tematycznymi wystawami o podziemiach województwa zachodniopomorskiego.
Dla tych bardziej leniwych lub żądnych bliskich spotkań z egzotycznymi sześcionogimi stworzeniami zapraszamy do Sali Żywej, w której nigdy nie wiemy co czai się tuż za klamką lub na suficie…

Źródło: Organizator