8th Szczecin Toughest Firefighter Challenge 2018

09:00

Kiedy

10.08 - 11.08.2018
godz.: 09:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Wały Chrobrego
Wały Chrobrego
Szczecin

8th Szczecin Toughest Firefighter Challenge 2018

Toughest Firefighter Challenge to zmagania z udziałem „najtwardszych” strażaków, które zyskują coraz więcej sympatyków. Zostały wymyślone ponad 20 lat temu w USA, a w Europie możemy je oglądać już od dekady. Zawody przebiegają wg formuły opracowanej, w oparciu o testy sprawnościowe dla strażaków zza oceanu. Konkurencje biegów są w dużym stopniu odzwierciedleniem rzeczywistych czynności w pracy strażaka, a efektowność, dynamiczny przebieg i energetyczna muzyka sprawiają, że jest to impreza bardzo widowiskowa.

W trakcie zawodów strażacy wykonają szereg wyczerpujących zadań. W pełnym rynsztunku bojowym (hełmy, rękawice, ubranie specjalne) będą musieli wykonać następujące czynności: wnieść 19-kilogramowy wąż strażacki na szczyt 12-metrowej wieży oraz wciągnąć dodatkowy jego odcinek przy pomocy liny, za pomocą młota przesunąć na odległość 1,5 metra metalową sztabę o wadze 72,5 kg, pokonać slalom na dystansie 40 m i przebiec ciągnąc wypełniony wodą wąż (30 m), przeciągnąć, idąc tyłem, manekina o wadze 79 kg na odległość 30 m.

Zawody odbywają się w różnych kategoriach wiekowych. Odbędzie się także rywalizacja grup dwuosobowych: damskich, męskich i mieszanych oraz najbardziej widowiskowe zmagania sztafet.

Przygotowano również atrakcje dla najmłodszych. Dzieci będą mogły spróbować swoich sił na specjalnie przygotowanych torach w bliźniaczo podobnej konkurencji. Każde dziecko będzie mogło zmierzyć się z nadmuchiwanym zamkiem-wspinalnią, ciężarem przesuwanym młotem, slalomem, nawodnionym wężem strażackim oraz manekinem. Na czas startu przygotowano prawdziwe ubranie strażackie dostosowane do wieku zawodników. W poprzednich latach, już samo przymierzenie hełmu i munduru okazało się atrakcją nie tylko dla maluchów lecz również dla fotografujących swoje pociechy rodziców.

Program 8th Szczecin Toughest Firefighter Challenge 2018

Źródło: Organizator