75. Urodziny Szczecina z Filharmonią

12:00
iluminacja muzyka pokaz Filharmonia Szczecin czerwiec 2020
Fot. Materiały Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Kiedy

05.07 - 05.07.2020
godz.: 12:00

Gdzie

Filharmonia im. M. Karłowicza
Małopolska 48
Szczecin

75. Urodziny Szczecina z Filharmonią

Tradycyjnie z okazji 75. Urodzin Szczecina  Filharmonia przygotowała koncert urodzinowy dla mieszkańców naszego miasta – w tym roku koncert online. Będzie też niespodzianka w postaci premiery teledysku do piosenki o pierwszym dniu w polskim Szczecinie. Tradycyjnie też budynek Filharmonii rozświetli iluminacja w szczecińskich barwach floating garden.

Teledysk do utworu wspominającego Szczecin sprzed 75 lat

Jednym z bardziej wzruszających chwil koncertu rodzinny Edu Virtuoso II, który prezentował piosenki o Szczecinie przygotowane specjalnie na drugą część płyt „I żyli długo i w Szczecinie” był występ dziesięcioletniej Hani Feret z Chojny. Hania zaśpiewała utwór „Pierwszy dzień”  opowiadającym o życiu w powojennym Szczecinie.

Do piosenki wykonywanej przez młodą wokalistkę powstał teledysk, którego premiera odbędzie się 5 lipca w samo południe, czyli wraz z pierwszymi dźwiękami Hejnału Szczecina, który codziennie o godzinie 12:00 wybrzmiewa z Urzędu Miasta.

Koncert z utworami szczecińskich kompozytorów

Podczas urodzinowego koncertu online 5 lipca o godzinie 19:00 usłyszymy utwory trzech związanych z naszym miastem kompozytorów – Marka Jasińskiego, Piotra Klimka i Janusza Stalmierskiego.

Koncert rozpocznie się wspomnianym już Hejnałem Szczecina Janusza Stalmierskiego. Usłyszymy także utwór kompozytora zatytułowany Łagodne światło. W programie także Elegia na orkiestrę smyczkową Marka Jasińskiego oraz Non Suicidal Self Injuries/New Harmony Piotra Klimka. Muzyczną całość w wykonaniu muzyków Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie przeplatać będą piękne zdjęcia współczesnego Szczecina, które zabiorą nas na spacer po mieście bez wychodzenia z domu.

Iluminacja budynku w barwach miasta

Jak co roku budynek Filharmonii zaświeci w szczecińskich barwach floating garden. Po godzinie 21:00, kiedy słońce już zajdzie, tym symbolicznym podświetleniem zakończą się urodzinowe życzenia dla naszego miasta i jego mieszkańców.

Zarówno premierowy teledysk, jak i koncert online można będzie oglądać na kanałach Filharmonii w serwisach Facebook i YouTube.

Źródło: Organizator