75 filmów na 75 lecie polskiego Szczecina/ Kadry z życiopisania

18:00

Kiedy

29.06 - 29.06.2020
godz.: 18:00

Gdzie

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia
Inż. Wendy 14
Szczecin

75 filmów na 75 lecie polskiego Szczecina/ Kadry z życiopisania

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia we współpracy ze Stowarzyszeniem Kamera przygotowało cykl filmowy. 75 filmów na 75 lecie polskiego Szczecina.

Krzysztof Kuźnicki zaprezentuje projekcje filmu oraz porozmawia z zaproszonym gościem.
Spotkania będą transmitowane na żywo ze Starej Rzeźni.

Bohaterem filmu jest pisarz, dramaturg i dziennikarz Artur Daniel Liskowacki. Jego losy mocno związane są z rodzinnym Szczecinem, w którym się urodził i w którym żyje. Jego ojciec Ryszard Liskowacki także był pisarzem i dziennikarzem. Zarówno ojciec, jak i syn podejmowali w swojej twórczości tematy związane z historią Szczecina, jego tożsamością, niemiecką przedwojenną, wojenną, powojenną, polską. Bohater filmu, laureat nagród i wyróżnień, opowiada o losie pisarza, jego samotności, o tym, że we współczesnym świecie pisarz powinien być postrzegany przede wszystkim przez pryzmat swoich książek i, że tylko one są ważne w świecie, w którym medialny wizerunek bywa ważniejszy od treści.

Marek Osajda -Absolwent historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (1979) i Pomagisterskiego Dziennego Studium Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego (1981) – specjalizacja telewizyjna. Pracował w telewizji, m.in.:w Studio-2, Redakcji Reportażu i Filmu Dokumentalnego TVP1, Ośrodku Radiowo – Telewizyjnym w Szczecinie, Prywatnej Telewizji„ Morze”. Założyciel, wydawca i redaktor naczelny magazynu ekologicznego „ Zielona Arka”, dziennikarz w „ Kurierze Szczecińskim, współpracownik TVP w Szczecinie i tygodnika „ Morze i Ziemia”.

Krzysztof Kuźnicki – Niezależny twórca filmowy, specjalizuje się w filmach dokumentalnych. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Kamera ze Szczecina. Autor i realizator projektów z zakresu edukacji filmowej skierowanych do młodzieży i seniorów. Reżyser wielu filmów dokumentalnych, m.in „Pan Ciasteczko”, „Artkadiusz” czy „Mój pierwszy raz” , które prezentowane były na wielu festiwalach filmowych w Polsce i zagranicą ( np.Grand Prix za „Mój pierwszy raz” na festiwalu FICAE 2017 w Walencji). Pomysłodawca idei festiwalu Senior Movie.

„Kadry z życiopisania”
Polska 2016
34:00
reż./dir. Marek Osajda

Transmisja będzie dostępna na fanpejdżu Starej Rzeźni przez 75 godzin po emisji.

Źródło: Organizator