7. Edycja Festiwalu Media i Sztuka

16:00

Kiedy

13.07 - 16.07.2017
godz.: 16:00

Gdzie

Plaża wschodnia Darłówko
Plaża wschodnia
Darłówko

Kategorie


Media i Sztuka – Festiwal w Darłowie. Akcent na wiarygodność i świeżość. Dwa bloki wydarzeń, a także dwa wymiary. Cztery dni serii spotkań na żywo ze znakomitymi postaciami mediów, sztuki i sportu. Na plenerowej estradzie przy latarni morskiej prezentacje muzyczne: konkurs dla debiutantów o „Bursztynowy Mikrofon” Radia Koszalin i występy gwiazd. Wszystko to w scenerii lipcowej plaży.

Media i Sztuka to swoisty kolaż kreatywności. Dyfuzja kulturowa na najwyższym, ogólnopolskim poziomie.  Zderzenie kultur – ale nie szok kulturalny…

Każdego dnia dziennikarze rozgłośni Radia Koszalin i radiowej Trójki prowadzą festiwalowe, plenerowe studio.

Zapraszani goście nie są asymilowani w metalowych klatkach. Każdy może z nimi porozmawiać, wziąć autograf, oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Kiedy sześć wieków temu najsłynniejszy Darłowianin – Król Eryk I Pomorski zjednoczył pod swoim berłem Danię, Szwecję i Norwegię, nikt nie myślał, że ten urodzony na darłowskim zamku „cesarz północy” zamierzał trzy swoje królestwa połączone unią zjednoczyć z Polską.

„Media i Sztuka” szlachetną unią jednoczy świat kultury, dziennikarstwa, polityki  i wrażliwej, często wymagającej publiczności.

Piątym, festiwalowym elementem jest kurort z klimatem: Darłowo i  jego nadmorska dzielnica Darłówko. Tylko tu – latem – słońce zachodzi  za linią horyzontu, w morzu,  dokładnie na wprost plaży i wejścia do urokliwego rybackiego portu.

Zakochani w tutejszych urokach turyści z całej Polski mówią o Darłowie , jako o mieście zachodzącego słońca. Z myślą o nich stworzony został ten wyjątkowy „festiwalowy projekt”.  Sam pomysł skupienia w jednym miejscu i jednym czasie gwiazd polskiego dziennikarstwa, Artystów pisanych wielką literą, oraz  polityków realnie wpływających na rzeczywistość – nie mógł się nie udać.

Szczegółowy Program Festiwalu Tutaj

Źródło: Organizator