54. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim

19:00

Kiedy

03.08 - 03.08.2018
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: normalny - 20 zł, ulgowy - 13 zł

Gdzie

Katedra św. Jana Chrzciciela
Plac Katedralny 8
Kamień Pomorski

54. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim

Wykonawcy:

Filip Presseisen – organy
Krzysztof Meisinger – gitara
Anna Maria Staśkiewicz – skrzypce

Program koncertu

Filip Presseisen ukończył z odznaczeniem studia w Hochschule für Musik w Würzburgu (jako stypendysta bawarskiego programu BAYHOST w 2013) oraz na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Studiował także w ramach programu Erasmus w Musikhochschule w Lubece. Koncertuje w kraju i za granicą (Czechy, Litwa, Niemcy, Norwegia, Szwajcaria, Węgry, Włochy). W l. 2015 – 2017 zdobywał nagrody na międzynarodowych konkursach organowych w Berlinie, Norymberdze i Poznaniu. Jest wykładowcą Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej w Krakowie oraz organistą kościoła M.B. Częstochowskiej w Krakowie-Olszanicy.

Krzysztof Meisinger ukończył Akademię Muzyczną w Bydgoszczy, a potem podjął na niej studia doktoranckie. Wygrywał liczne konkursy międzynarodowe (m.in. w Przemyślu, Łodzi i Kijowie). Występuje na całym świecie od Tokyo po Los Angeles i Buenos Aires, grając m.in. z Academy of St. Martin in the Fields, Orkiestrą Kameralną Amadeus, Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej w Warszawie oraz u boku dyrygentów takich jak Ł. Borowicz, A. Duczmal czy W. Michniewski. Od 2014 występuje ze słynną sopranistką Sumi Jo. Inspirował wielu kompozytorów do napisania utworów na gitarę. W 2015 otrzymał Nagrodę Pro Arte Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz Nagrodę Artystyczną Prezydenta Miasta Szczecin. Jego nagrania zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia. Obecnie ukazały się jego 2 kolejne płyty oraz pierwsza płyta DVD.

Anna Maria Staśkiewicz ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Swoje umiejętności doskonaliła m.in. pod kierunkiem K.A. Kulki i W. Wiłkomirskiej. Jest laureatką III nagrody na XIII Międzynarodowym Konkursie im. H.Wieniawskiego w Poznaniu w 2006, zwyciężczynią konkursów w Łodzi, Elblągu, Zielonej Górze. Koncertowała w niemal wszystkich krajach Europy, a także Azji i obu Amerykach. Współpracowała m.in. z Narodową Orkiestrą Polskiego Radia w Katowicach oraz takimi zespołami jak Sinfonietta Cracovia i Sinfonia Varsovia. Jest sześciokrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji Yamaha Europa oraz laureatką programu stypendialnego „Młoda Polska”. Od 2015 pracuje w orkiestrze Sinfonia Varsovia na stanowisku koncertmistrza.

Kolejne koncerty 54. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim:

10 sierpnia
Krzysztof Urbaniak – organy
Kwartet smyczkowy Wilanów

17 sierpnia
Ireneusz Wyrwa – organy
Chór mieszany Philharmonic Choir Taipei /Taiwan

24 sierpnia
Andrzej Chorosiński – organy
Krakowski Kwintet Dęty

31 sierpnia – koncert finałowy
Maciej Zakrzewski – organy
Orkiestra Kameralna z Prenzlau
Bartlomiej Nizioł – skrzypce
Eugeniusz Kus – dyrygent

Źródło: Organizator

Wydarzenie pod patronatem portalu Infoludek.pl