5. Jarmark Bożonarodzeniowy na Zamku

10:00

Kiedy

10.12 - 11.12.2016
godz.: 10:00

Bilety

Bilet: wstęp wolny

Gdzie

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Korsarzy 34
Szczecin

5. Jarmark Bożonarodzeniowy na Zamku

Na mieszkańców Szczecina i regionu oraz turystów czekać będzie moc świątecznych atrakcji – koncerty, spektakle teatralne, gry i zabawy, pracownia elfów, czytanie bajek oraz kino dla najmłodszych. Przechadzając się między świątecznie przystrojonymi straganami będzie można skosztować pysznych regionalnych specjałów i ogrzać się gorącą czekoladą. Na Dużym Dziedzińcu stanie pięknie udekorowana choinka. Przy Wieży Dzwonów posłuchamy Świętego Mikołaja opowiadającego o swojej krainie. Święty Mikołaj przywiezie skrzynkę na listy, do której każdy będzie mógł wrzucić list ze swoimi marzeniami. Z pewnością niejedno z tych marzeń się spełni! Wielką atrakcją Jarmarku będzie zagroda reniferów pomagających na co dzień Świętemu Mikołajowi rozwozić prezenty.

Na Dziedzińcu Menniczym zabłyśnie baśniowa karuzela wenecka. Dla dzieci wstęp na karuzelę bezpłatny! Wszyscy odwiedzający będą mogli poczęstować się m.in. watą cukrową, popcornem, jabłkami. Wata cukrowa oraz popcorn bez ograniczeń!

Wyjątkowe prezenty dla najbliższych będą do nabycia w zamkowych salach podczas kiermaszu rękodzieła artystycznego. Będą to ręcznie wykonane ozdoby choinkowe, wianki świąteczne, przytulanki, oryginalna biżuteria, witraże i wiele innych atrakcyjnych artykułów.

Na gości czekać będzie fotobudka pełna świątecznych rekwizytów! Wykonane w niej fotografie z pewnością staną się sympatyczną pamiątką lub oryginalnym prezentem dla najbliższych. Wymagany jedynie dobry humor, szeroki uśmiech i… pstryk! Zdjęcie gotowe.

W ramach współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie powstanie Ekostrefa. Warsztatom i konkursom ekologicznym (plastycznym, sprawdzającym wiedzę o ochronie środowiska, gatunkach zwierząt i roślin objętych ochroną, segregacji śmieci itd.) towarzyszyć będą koncerty i pastorałki… Podstawowym celem ekowarsztatów jest rozwijanie wyobraźni, zdolności manualnych, kształtowanie kreatywności, poczucia estetyki oraz uwrażliwienie na niezwykle ważną w dzisiejszych czasach ekologię.

Szczegółowy program Jarmarku Bożonarodzeniowego na Zamku

Źródło: Organizator