3. urodziny ŚRODKA- Urodzinowe zielone pogotowie: kwiaty łąkowe w mieście

17:00

Kiedy

01.07 - 01.07.2020
godz.: 17:00

Gdzie

ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki
ul. bł. Królowej Jadwigi 44b
Szczecin

3. urodziny ŚRODKA- Urodzinowe zielone pogotowie: kwiaty łąkowe w mieście

ŚRODEK zaprasza do udziału w specjalnej edycji zielonego pogotowia, czyli konsultacji roślinnych dla sąsiadów. Tym razem uwaga skupi się na pachnących kwiatach, za pomocą których można stworzyć małe łąki na podwórku, pod blokiem, na kawałku ziemi w okolicy. Poradami służyć będzie Katarzyna Sadowska – absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu o specjalności Kształtowanie Terenów Zieleni. Miejska ogrodniczka i działkowiczka. Zawsze znajdzie miejsce w swoim mieszkaniu dla nowej rośliny, których ma już kilkadziesiąt. Część zespołu, stojącego za greensy, dzięki którym w mieszkaniu czy biurze można stworzyć zielone ściany– małe wertykalne ogrody.

Co więcej, z okazji urodzin ŚRODEK rozdaje prezenty! 100 paczuszek z nasionkami pachnących roślin, idealnie nadających się na taką podwórkową łąkę, trafi do sąsiadów. Wystarczy wpaść do ŚRODKA podczas konsultacji, czyli pomiędzy 17.00 a 18.30. Do każdej paczuszki, stworzonej ze starych plakatów (nic się nie zmarnuje!), dołączona będzie przypominajka ogrodnicza.

Wszyscy goście proszeni są o bezwzględne zachowywanie dystansu od innych uczestników, a także posiadanie przy sobie maseczek ochronnych.

Źródło: Organizator