3. urodziny ŚRODKA- Tu był kiedyś fryzjer- otwarcie wystawy

18:00

Kiedy

03.07 - 03.07.2020
godz.: 18:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Śródmiejski Punkt Sąsiedzki przy ul. bł. Królowej Jadwigi 43
róg z ul. Boh. Getta Warszawskiego
Szczecin

3. urodziny ŚRODKA- Tu był kiedyś fryzjer- otwarcie wystawy

Kiedy pół roku temu ŚRODEK przeniósł się ze swojej dotychczasowej siedziby (w sąsiadującym podwórku) do lokalu na skrzyżowaniu ulic bł. Królowej Jadwigi i Bohaterów Getta Warszawskiego, całkowicie zmienił się także sposób, w jaki nasi goście witają się z nami. Wcześniej pierwsze słowa brzmiały zwykle: „Jak trudno was znaleźć!”, a w nowym miejscu mówią: „A tu był kiedyś zakład fryzjerski”. Tak narodził się pomysł dla tej wystawy.

Przez 2 miesiące ŚRODEK zbierał wspomnienia klientów dziecięcego zakładu fryzjerskiego mieszczącego się w lokalu przez 30 lat! Mieszkańcy chętnie dzielili się swoimi serdecznymi opowieściami o tym miejscu, a czasem uroczo narzekali. Teraz zaprezentowane one zostaną światu w formie kolejnej wystawy wspomnień. W czasie otwarcia będzie można zresztą podzielić się swoją opowieścią i dołączyć do ekspozycji własną cegiełkę! Za zbiórkę wspomnień i projekt wystawy odpowiada Ada Krawczak.

Otwarcie wystawy już 3 lipca (piątek) o godz. 18.00 w ŚRODKU na rogu ul. Bohaterów Getta Warszawskiego i ul. bł. Królowej Jadwigi (adres: ul. bł. Królowej Jadwigi 43/U1). Wstęp wolny.

Wszyscy goście proszeni są o bezwzględne zachowywanie dystansu od innych uczestników, a także posiadanie przy sobie maseczek ochronnych.

Źródło: Organizator