3. urodziny ŚRODKA- Chodź na spacer! Urodzinowo po Śródmieściu

16:00

Kiedy

05.07 - 05.07.2020
godz.: 16:00

Gdzie

Śródmiejski Punkt Sąsiedzki przy ul. bł. Królowej Jadwigi 43
róg z ul. Boh. Getta Warszawskiego
Szczecin

3. urodziny ŚRODKA- Chodź na spacer! Urodzinowo po Śródmieściu

Są aż dwie okazje, żeby wybrać się na spacer po Śródmieściu z Tomaszem Wieczorkiem: oprócz ŚRODKA urodziny obchodzi polski Szczecin! Dokładnie 5 lipca minie 75 lat od przejęcia miasta przez polski zarząd.
Spacer rozpocznie się o godz. 16.00 w sercu Śródmieścia i potrwa ok. 2,5 godziny. Stamtąd uczestnicy ruszą w podróż do miejsc, w których po wojnie organizowało się nowe życie miasta. Koniec wycieczki planowany jest przy pl. Armii Krajowej 1.

Opowiadać będzie Tomasz Wieczorek – przewodnik po Szczecinie i województwie zachodniopomorskim. Pracownik Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, kierownik Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej, które współorganizował od 1996 roku. Konsultant historyczny. Pomysłodawca i koordynator projektu, w ramach którego powstała zamkowa publikacja „Śladami Lubinusa. Przewodnik niezwykły”, której jest też współautorem. Współautor współczesnego komentarza opracowanego do niemych taśm pod wspólnym tytułem „Zamek szczeciński”. Twórca wielu koncepcji działań edukacyjnych i popularyzujących wiedzę o historii miasta i regionu. Autor kilku tras zwiedzania miasta w ramach m.in. Szczecińskich Spacerów Miejskich. Członek zespołu współtwórców Szlaku Gryfitów. Od lat zaangażowany w propagowanie wiedzy o Dynastii Gryfitów i ich Księstwie Pomorskim oraz Szczecinie, jak i samej Mapie Lubinusa. W 2020 pojawiła się druga część jego publikacji edukacyjnej Zwiedzamy z Gryfitkiem pt. „Szczecin gwiezdne miasto”.

Wszyscy uczestnicy spaceru proszeni są o bezwzględne zachowywanie dystansu od innych, a także posiadanie przy sobie maseczek ochronnych.

Źródło: Organizator