25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczecinie

12:00

Kiedy

15.01 - 15.01.2017
godz.: 12:00

Gdzie

Łasztownia
Tadeusza Wendy
Szczecin

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczecinie

W tym roku główne wydarzenia 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przenoszą się na Łasztownię. Druga strona Odry od samego rana do wieczora zaprasza na szereg interesujących inicjatyw, które połączą we wspólnej zabawie zarówno dzieci jak i dorosłych. W programie pokazy kulinarne, występy grup muzycznych i artystycznych, licytacje, bieg „Policz się z Cukrzycą” czy finałowe Światełko do Nieba. Organizatorem wydarzenia są: Miasto Szczecin  oraz Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

To już drugi raz gdy mury Starej Rzeźni otwierają się na wydarzenia organizowane w ramach największej inicjatywy charytatywnej w Polsce. Już w niedzielę 15 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra 25. raz. Dochód ze zbiórki i wszelakich licytacji zostanie jak zawsze przekazany na zakup sprzętu medycznego ratującego życie chorym dzieciom i osobom starszym. W 2016 roku udało się pobić rekord i zebrać ponad 72 miliony złotych. Czy tym razem i ten rezultat zostanie pobity? Wszystko na to wskazuje! Szczecińskie atrakcje przygotowane na niedzielny finał zachęcają do całodniowej zabawy. Od 12.00 na najmłodszych czekać będą warsztaty artystyczne i plastyczne. W holu Starej Rzeźni odbywać się będą pokazy taneczne. Sala Iluzjon zostaje przejęta przez znanych szczecińskich artystów, którzy na Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy zaprezentują swój repertuar, ale nie zabraknie także niespodzianek. Usłyszymy takie zespoły jak: Hot Rain, Arfik, Ohokoko, Jackpot, Antiplan oraz Curcuma. Przebojem może stać się spotkanie z bohaterami Gwiezdnych Wojen.  Niedzielny obiad na Łasztowni przygotują gwiazdy telewizyjnych programów kulinarnych. Wszyscy zgromadzeni będą mogli skosztować przepysznych potraw przygotowywanych na wielkich patelniach przez gwiazdy kulinarnych show. W Szczecinie gotować będą :  Diana Volokhova (Masterchef)  oraz Adrianna Marczewska  (Top Chef).

O 14.00 startuje tradycyjny bieg „Policz się z cukrzycą”. Na miejscu będzie można wykonać podstawowe badania medyczne oraz oddać krew. Swoje miasteczka namiotowe przygotowały także takie instytucje jak: Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe,  Wielonarodowy Korpus Północ-Wschód, OSP Gryf, OSP Szczecin. Będzie karuzela z XIX wieku. Swoje stroje oraz broń zaprezentuje także Grunwaldzka Chorągiew Kazimierza V. Wszystkie instytucje włączające się w wielkie pomaganie Jurkowi Owsiakowi deklarują moc atrakcji, która czeka na każdego kto przyjdzie na Łasztownię. Będzie okazja by spróbować prawdziwej wojskowej grochówki czy wreszcie przyjrzeć się z bliska profesjonalnemu sprzętowi wojskowemu.

Cały dzień odbywać się będą licytacje cennych przedmiotów przekazanych przez mieszkańców miasta, a także gadżetów związanych z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. O 20.00 odbędzie się tradycyjne światełko do nieba. Bądźcie z nami w najbliższą niedziele od samego rana do wieczora.

Szczegółowy program imprezy:

Autobus – organizatorzy oferują darmowy przejazd w godz. 12.00 – 19.00  z przerwą w godz. 13.00 – 14.30 na czas Biegu „Policz się z cukrzycą”  (kurs autobusu: ul. Grodzka – Łasztownia (Stara Rzeźnia);

godz. 12.00 – Rozpoczęcie imprezy

Stara Rzeźnia:

 • Licytacje – prowadzenie Robert Abelite i Wiktor Głowacki sztab TKKF ORKAN
 • Koncerty zespołów lokalnych (m.in.: Arfik, OHO!KOKO, Jackpot, Magic Loud, Curcuma)
  i pokazy tańca
 • Warsztaty twórcze dla dzieci
 • Postacie Star Wars
 • Stanowiska diagnostyczne/badania PUM  
 • Bank Pekao SA

Dziedziniec:

 • Gastronomia i stoiska handlowe (Food trucki itp.)
 • Miasteczko ratownicze: OSP Gryf, OSP Szczecin Śmierdnica – pokazy pierwszej pomocy podczas wypadków drogowych – symulacje przygotowane przez OSP Szczecin (godz. 12.00 – 16.00); 
 • Miasteczko ratownicze WOPR – godz. 15.00, miejsce: Marina na Łasztowni, pokaz ratunkowy na wodzie; 
 • CRUISER i samochody wyścigowe  (motocykliści, ekspozycje)
 • TVN (studio)
 • Telebim (relacje z terenu imprezy)
 • Namiot dla wolontariuszy (kawa, herbata)
 • Karuzela XIX w.
 • Ciuchcia na fali – przejazdy kolejką
 • „Bitwa na dwie patelnie” – pojedynek kulinarny  (godz. 14.00 – 18.00):

Gwiazdy telewizyjnych programów kulinarnych dla Ciebie ! Gotowanie na olbrzymiej patelni, które przyciągnie wielu ciekawskich amatorów kuchni. Wszyscy zgromadzeni będą mogli skosztować przepysznych potraw przygotowywanych na ich oczach!
W Szczecinie gotować będą :
Diana VolokhovaFinalistka i jedna z najbardziej oryginalnych postaci II edycji programu MasterChef. Pochodzi z Armenii, a na podniebieniu ciągle czuje aromatyczne smaki i zapachy Kaukazu. Wzorem pozostaje dla niej babcia, od której uczyła się sztuki gotowania.
Adrianna Marczewska – Szef kuchni oraz twórca projektu La BlaBla, w którym tworzyła autorskie menu. Wierzy, że o ostatecznym smaku potraw decyduje jakość składników, dlatego używa tylko naturalnych produktów. Znana z programu kulinarnego „Ślinotok” w Kuchnia+. Uczestniczka 4. edycji programu „Top Chef”.

 • Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie, mobilny punkt poboru krwi (godz. 16.00 – 20.00)
 • Bieg „Policz się z cukrzycą” (godz. 14.00-15.00), rejestracja na stronie www.maratonczykteam.szczecin.pl, start i meta – budynek przy Starej Rzeźni
 • godz. 19.55 – 20.15
  ŚWIATEŁKO DO NIEBA – spektakl światło i dźwięk w wykonaniu szczecińskich artystów: Teatru Ognia Piromancja oraz Bloco Pomerania  oraz pokaz fajerwerków.
 • godz. 20.30 Zakończenie imprezy

Źródło: Organizator