14. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja

17:30

Kiedy

06.09 - 07.09.2017
godz.: 17:30

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Korsarzy 34
Szczecin

14. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja

6.09.2017 (środa)

  1. Luis, Luis , reż., José Carlos Castaño, Hiszpania 2015, 11 min

Luis to wyjątkowa osoba. Ma w sobie magię, radość, współczucie i umiejętności, które może rozwijać w swoim codziennym życiu oraz na arenie sportowej.

  1. Nie ukryjesz się przed prawdą (You Can’t Hide From The Truth), reż. Amaru Ardonis Amasi, Zimbabwe, Wielka Brytania 2016, 29 min

Nie ukryjesz się przed prawdą – to muzyczna historia rodziny żyjącej w czasach kryzysu ekonomicznego i politycznego. Chłopiec i jego ojciec próbują wiązać koniec z końcem na ulicach Zimbabwe. Ich relacja zostaje wystawiona na próbę, gdy ojciec podąża za muzycznymi marzeniami z przeszłości mogącymi wpłynąć na przyszłość syna.

  1. Oko Minotaura (The Eye of the Minotaura), reż. Borislav Kolev, Bułgaria 2017, 45 min

Dennis jest 18-letnim chłopakiem, który pragnie miłości, rodziny oraz sukcesu zawodowego… Jest taki jak my, ale nie pod każdym względem. Urodził się niewidomy. Nie przeszkadza mu to osiąganiu celów – trenuje różne sporty, dużo czyta, wypracował sobie nawet sposób na glądanie filmów. Jego największym marzeniem jest zostać rzeźbiarzem. Czy jest gotowy,  by o to zawalczyć? .Czy społeczeństwo jest gotowe na takich ludzi jak Dennis?

  1. Zabrudzone róże (Dirty Roses), reż. Petra Terzi, Grecja 2016, 6 min

Film o sile ducha osób z niepełnosprawnością i zarazem uchodźców uciekających przed wojną. Obawa, miłość i wola życia składają się na powiedzenie: „co nas nie zabije to nas wzmocni”.

  1. Na szczęście (Fortunately), reż. Piotr Januszkiewicz, Polska 2017, 23 min

„Na szczęście” to film opowiedziany z perspektywy młodszego brata. Piotr przedstawia Michała, i jego perypetie o pogoni za szczęściem i miłością. Michał kocha samochody i szybką jazdę. Nie zwalnia nawet po wypadku, do którego doszło, gdy wracał z pierwszej randki z Agnieszką. Zaraz później – ku niezadowoleniu rodziców – kupuje kolejne auto, by móc odwiedzać kobietę swoich marzeń. Rozbicie samochodu i spotkanie właściwej osoby, to nie koniec przygody, a dopiero jej początek.

7.09.2017 (czwartek)

  1. Dwa Światy (Two Worlds), reż. Maciej Adamek, Polska 2016, 52 min

Portret rodziny, w której rodzice Laury są głuchoniemi. To 12-letnia Laura jest naszym przewodnikiem po ich życiu – życiu nietypowym, a zarazem zwyczajnym,  jak życie każdej rodziny.

  1. Zapomniane (The Forgotten), reż. Alexander Korolev, Rosja 2016, 28 min

Żonaty dyrektor Teatru Ruchu ma romans z aktorką i pragnie rozwodu.  Żona zgodzi się na separację pod pewnymi warunkami. Główni bohaterowie filmu nie słyszą.

  1. Niebo jest wszędzie niebieskie (The Sky is Blue Everywhere), reż. Gina Wenzel, Niemcy 2016, 27 min

U Marca zdiagnozowano stwardnienie rozsiane. Zrozpaczony, nie wie jak i kiedy powiedzieć o tym swojej dziewczynie Sophie.

Źródło: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie