Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie poinformował, że w związku z pracami przygotowawczymi do wymiany nakładki na ulicy Santockiej, od 15 lipca br. wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej i organizacji ruchu.
Do odwołania zostanie wyłączony z ruch dla autobusów komunikacji miejskiej odcinek jezdni ul. Santockiej od skrzyżowania z ul. Świerczewską do skrzyżowania z ul. Ku Słońcu. Na czas trwania prac ul. Piękna staje się jednokierunkowa, a ruch pojazdów odbywać się będzie od ul. Ku Słońcu w kierunku ul. Świerczewskiej.
Zmiany w kursowaniu komunikacji:
- Linia 67 – kursuje od przystanku „Karola Miarki” ulicami: Ku. Słońcu, Piękną, Świerczewską, Santocką i dalej swoją trasą. Na czas objazdu przystanek „Piękna” zostanie przeniesiony na ul. Piękną na wysokości posesji nr 7.
- Linia 529 – jadąc w kierunku „Pl. Rodła” kursuje od przystanku „Santocka” ulicami: Świerczewską, Karola Miarki, Ku. Słońcu i dalej swoją trasą. Autobusy zatrzymują się na wszystkich przystankach komunikacji miejskiej zlokalizowanych na trasie objazdu. Linia jadąc w kierunku „Jaworowej” kursuje od przystanku „Szkoła Salezjańska” ulicami: Ku. Słońcu, nawrót na skrzyżowaniu z ul. Karola Miarki, Piękną, Świerczewską i dalej swoją trasą. Na czas objazdu przystanek „Piękna” zostanie przeniesiony na ul. Piękną na wysokości posesji nr 7.
Etap przygotowawczy zakłada regulację wpustów deszczowych.
Źródło: Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie






![XIII Festiwal Czytania im. Wojciecha Pszoniaka „Odkrywcy Wyobraźni” w ostatni weekend listopada [Program] XIII Festiwal Czytania im. Wojciecha Pszoniaka](https://infoludek.pl/wp-content/uploads/2025/11/Plakat_bezlogo_Vkopie-150x150.jpg)



