Budowa węzła przesiadkowego stacja Podjuchy została oficjalnie zakończona. Od 1 sierpnia zmiana organizacji komunikacji miejskiej.
Roboty budowlane były realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj przez firmę MUSING, a dokumentacja projektowa została wykonana na podstawie Programu Funkcjonalno-Użytkowego.
Podczas inwestycji wykonywana była budowa pętli autobusowej, parkingu dla samochodów osobowych typu Park & Ride, parkingu Bike & Ride, ciągów pieszych, odwodnienia drogi, budowa wiat przystankowych, budowa oświetlenia, wykonanie elementów systemu informacji pasażerskiej, wykonanie nowej organizacji ruchu, zagospodarowanie terenu, budowa zaplecza socjalno – kasowego oraz systemu zliczania pojazdów na parkingu.
W związku z uruchomieniem pętli autobusowej „Podjuchy Dworzec” z dniem 01.08.2021 r. nastąpi zmiana organizacji komunikacji miejskiej na liniach autobusowych obsługujących osiedle Podjuchy.
- Zmiany na liniach 66, 85, 533, 904:
- a) Autobusy linii 66 kursować będą na trasie wydłużonej do pętli „Podjuchy Dworzec” (przystanek nr 82721). W dni powszednie w okresie roku szkolnego w godzinach szczytu kursy zostaną wydłużone do Klucza. Częstotliwość kursowania linii nie ulegnie zmianie.
- b) Autobusy linii 85 kursować będą na trasie wydłużonej do pętli „Podjuchy Dworzec” (przystanek nr 82722). Częstotliwość kursowania linii nie ulegnie zmianie.
- c) Autobusy linii 904 kursować będą na trasie wydłużonej do pętli „Podjuchy Dworzec” (nr 82723) wg nowego rozkładu jazdy. Funkcjonować będą trasy:
- Trasa 1: Podjuchy Dworzec – Metalowa – Podjuchy – Granitowa – (Zamieć – podjazd wybranych kursów) – Ostowa – Lechicka – Chojnicka – Mielecka – Sąsiedzka – Chromowa – Ruda – Wschodnia – Grzegorzewskiej – Wschodnia – Chełmińska – Miechowska – Podjuchy – Metalowa – Podjuchy Dworzec,
- Trasa 2 (wykonywana tylko w dni nauki szkolnej): Podjuchy Dworzec – Skalista – Podjuchy – Granitowa – (Zamieć – podjazd wybranych kursów) – Ostowa – Lechicka – Chojnicka – Mielecka – Sąsiedzka – Chromowa – Ruda – Wschodnia – Grzegorzewskiej – Wschodnia – Chełmińska – Miechowska – Podjuchy – Metalowa – Podjuchy Dworzec,
- Trasa 3: Podjuchy Dworzec – Skalista – Smocza Falskiego – Przewiewna – Miechowska – Krzemienna – Podjuchy – Metalowa – Podjuchy Dworzec.
- Na pętli „Podjuchy” zlokalizowanej przy ul. Szlamowej autobusy będą odjeżdżały z następujących przystanków:
- a)„Podjuchy” (nr 82511) – linia 66 kier. Osiedle Bukowe;
- b)„Podjuchy” (nr 82512) – linia 64 kier. Dąbie Osiedle, linia 533 kier. Dąbie Dworzec/ Zakłady Mięsne;
- c)„Podjuchy” (nr 82513) – linia 64 kier. Klucz Autostrada, linia 66 kier. Podjuchy Dworzec/Klucz, linia 85 kier. Podjuchy Dworzec, linia 533 kier. Klucz;
- d)„Podjuchy” (nr 82514) – linia 61 kier. Dworzec Główny (Owocowa);
- e)„Podjuchy” (nr 82514) – linia 85 kier. Smocza – Falskiego, linia 904 (Transport na żądanie) we wszystkich kierunkach.
Od dnia 01.08.2021 ulegnie zmianie status przystanków „Podjuchy Dworzec” (nr 82711 i 82712) na stałe.
Uruchomienie kasy biletowej planowane jest od dnia 2.08.2021 r. (poniedziałek). Kasa będzie czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00 – 17.15.
Budowa węzła przesiadkowego stacja Podjuchy wraz z urządzeniami związanymi z integracją transportu na linii kolejowej 273 odbyła się w ramach projektu „Budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej z wykorzystaniem istniejących odcinków linii kolejowych nr 406, 273, 351”.
Autor: Infoludek.pl szczecin@infoludek.pl