Już w najbliższy weekend rozpocznie się „XXIII Brandenburska Wycieczka na Wieś”. Przypominamy, iż uroczyste otwarcie nastąpi w szkółce róż i roślin ozdobnych Rosenhof Flemming, o czym pisaliśmy w artykule Degustacja win, świeżych szparagów i inne atrakcje na bezpłatnych festynach w Brandenburgii.

Zgodnie z zapowiedzią, przygotowaliśmy dla Państwa, naszym zdaniem, najciekawsze atrakcje zbliżającego się festynu.

Pełna lista dostępna jest TUTAJ.

 

Ogród różany Rosenhof Flemming

W ofercie m.in.: pokaz róż, konkurs na najpiękniejszą różę, muzyka na żywo z puzonistą i Helmuthem Hennebergiem, i to jeszcze nie wszystko!

Rezerwat dzikich zwierząt Thomas Golz, farma łosi i reniferów

W ofercie m.in.: przejażdżka safari po rezerwacie oraz zabawy dla dzieci.

Farma strusia Berkenlatten

W ofercie m.in.: zwiedzanie gospodarstwa prowadzącego hodowlę ok. 100 strusi w różnym wieku. W sklepie na terenie gospodarstwa oferują świeże mięso strusie i produkty mięsne a także jaja i pióra.

Centrum Parku Krajobrazowego "Barnim Panorama"–Muzeum Rolnictwa Wandlitz

W ofercie m.in.: niedzielny, letni piknik z muzyką na żywo i regionalnymi przysmakami. Wystarczy przynieść koc i cieszyć się atmosferą lat 20-tych i 30-tych ubiegłego wieku.

Historyczne gospodarstwo Jürgena Bohma - SAG Schorfheide

W ofercie m.in.: prezentacja 14 gospodarstw, wystawa starych samochodów i przejażdżki nimi po wsi, oraz inauguracja ścieżki tematycznej postaci z książek Waltera Krumbacha, autora „Piosenki o piaskowym dziadku”.

Piec z kamieni polnych rodziny Scheuing

W ofercie m.in.: pokazy pieczenia połączone z degustacją chleba i ciasta, a także i sprzedaż.

Grupa miłośników starych maszyn rolniczych

W ofercie m.in.: prezentacja starych maszyn rolniczych, sposób na ożywienie dawnego rzemiosła, pokazy młócki, wiejski pchli targ, otwarcie festynu przez nocnego stróża z Altlandsberg, Horsta Hildenbranda.

Międzynarodowe muzeum nietoperzy Julianenhof

W ofercie m.in.: niegdyś dwór, dziś muzeum nietoperzy. W programie zwiedzanie muzeum, w tym piwnicy i stodoły osadników. Ponadto ogród nietoperzy i „kino nietoperzy”.

Gospodarstwo Erlenhof w Oderbruch – wszystko o owcach

W ofercie m.in.: pokaz owiec, które będzie można również pogłaskać. W sobotę - strzyżenie owiec. Ponadto, zajęcia dla dzieci - wyroby z filcu czy produkcja dodatków do kąpieli.

Gospodarstwo rybne Schneider

W ofercie m.in.: Przejażdżki łodzią, rodzinne wędkowanie z użyciem sieci (złowione ryby można zabrać ze sobą), pokaz rzemiosła rybackiego i wiele więcej! Konieczność wcześniejszego zgłoszenia.

Gorzelnia Streitberger Kulturbrennerei

W ofercie m.in.: Gorzelnia od kuchni - pokazy, w tym także i degustacja. Ponadto pożywne dania z pieca i wędzarni.

Wozownia zamkowa Steinhöfel z kawiarnią dworską i pensjonatem

W ofercie m.in.: zabawa pod starą jabłonią z muzyką na żywo, pchli mini-targ, ceramika, lody włoskie, ciasto domowej roboty i przekąski, zwiedzanie pensjonatu i dworu.

Nadleśnictwo Hammer, leśniczówka Plattkow – Święto Lasu w Plattkow

W ofercie m.in.: koncert trębaczy, przedstawienie dzieci z przedszkola, strzelanie z łuku/konkursy z nagrodami pochodzącymi z regionu, myśliwski pokaz psów i dużo więcej.

Stowarzyszenie winiarzy Bestenseer Weinbauverein e. V

W ofercie m.in.: zwiedzanie winnic, struktura upraw, przycinanie winorośli, ochrona roślin, nawożenie, degustacja wina; w niedzielę poranne biesiadowanie.

Zakład pszczelarski Neiße

W ofercie m.in.: oglądanie pszczół w ulu pokazowym za szkłem, samodzielne wirowanie plastrów miodu, samodzielne kręcenie świec z wosku pszczelego, degustacja miodu i ponczu.

Cukiernia Confiserie Felicitas w starym dworku

W ofercie m.in.: zdobienie czekoladek lub własnoręczna produkcja figurek z czekolady, małe zoo, plac zabaw dla dzieci, możliwość jazdy konnej.

Rosenrot & Feengrün – manufaktura marmolady ze Spreewald

W ofercie m.in.: rodzinna firma, która przywiązuje szczególną wagę do naturalnie intensywnego smaku marmolady i regionalnego charakteru produktów, uprawa pól i ogrodu, degustacja marmolady.

Rezerwat turów Spreeaue

W ofercie m.in.: wolno żyjące w rezerwacie tury i czysta natura na wyciągnięcie ręki! Nie zabraknie również zabawy tanecznej na festynie!