Po otwarciu tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin, Świnoujście stało się jeszcze bardziej dostępne dla turystów. Coraz więcej osób decyduje się odwiedzać to nadmorskie miasto kamperami. Świnoujście oferuje dogodne warunki dla miłośników caravaningu — warto jednak pamiętać o kilku zasadach, które pomagają wszystkim korzystać z przestrzeni publicznej w sposób komfortowy i z poszanowaniem dla innych.
Parkowanie to nie biwakowanie
Kampery mogą parkować tylko na wyznaczonych miejscach parkingowych, o ile nie obowiązują tam ograniczenia dotyczące długości, wysokości lub masy pojazdu. Ważne jest jednak rozróżnienie parkowania od biwakowania. Długotrwałe zatrzymywanie się na publicznych parkingach — zwłaszcza w celach noclegowych — wzbudza niezadowolenie wśród mieszkańców i innych turystów.
W sezonie letnim duża liczba kamperów była obserwowana m.in. w rejonie plaży, przy popularnym „wiatraku” oraz w okolicach ul. Wybrzeże Władysława IV i Jachtowej. W odpowiedzi na zgłoszenia mieszkańców, miasto wprowadziło ograniczenia wjazdu dla pojazdów o większych gabarytach, montując specjalne bramownice.
O czym warto pamiętać?
Planując pobyt kamperem w Świnoujściu, przestrzegaj podstawowych zasad:
-
Publiczne parkingi nie są przeznaczone do nocowania i długotrwałego postoju.
-
Unikaj generowania hałasu, szczególnie nocą i w strefach rekreacyjnych.
-
Zabronione jest nielegalne wylewanie nieczystości oraz pozostawianie odpadów poza wyznaczonymi miejscami.
Gdzie parkować kamperem w Świnoujściu?
-
Ośrodek „Relax”
Położony w dzielnicy uzdrowiskowej, zaledwie 200 metrów od morza i promenady. Oferuje pole namiotowe i caravaningowe z dostępem do przyłączy elektrycznych. Ośrodek wielokrotnie nagradzany w konkursach branżowych dla dużych kempingów. -
Port Jachtowy im. Jerzego Porębskiego
Całoroczna infrastruktura caravaningowa z pełnym zapleczem serwisowym. Na miejscu można uzupełnić wodę, opróżnić toaletę chemiczną oraz zrzucić wodę szarą. Obiekt dostępny 24 godziny na dobę.
Autor: Infoludek.pl szczecin@infoludek.pl