Podpowiadamy gdzie warto się wybrać u naszych zachodnich sąsiadów. Interesowały nas głównie atrakcje przeznaczone dla całych rodzin.

Co warto zobaczyć w Berlinie?

Berlin to wymarzone miasto do zwiedzania, bo zabytki i atrakcje są tutaj niemal na każdym kroku. Zapraszamy w podróż po wybranych miejscach, które zaciekawią nawet najbardziej wybrednych turystów.

Osiołek może ugryźć… i inne atrakcje

Biorąc pod lupę naszego zachodniego sąsiada, przygotowaliśmy listę miejsc w obrębie 100 km od Szczecina dla rodzin z dziećmi.

Ahoj przygodo!

Przedstawiamy drugą część przewodnika po atrakcjach po zachodniej stronie Odry. Tym razem wzięliśmy pod lupę atrakcje w promieniu max. 250 km od Szczecina.

Park Przygody Wyspa Kultury w Zentendorf

Tutaj przeżyjemy przygodę, której nie będziemy w stanie zapomnieć przez długi długi czas. Wyspa Kultury to świat fantazji, który będziemy odbierać wszystkimi zmysłami.

Park Dinozaurów w Bautzen

W Saurierpark Bautzen można zobaczyć w rozmiarze rzeczywistym ponad 200 dinozaurów, które żyły na naszej planecie ponad sto milionów lat temu. Jest też wiele innych atrakcji dla dzieci.

Muzeum Morskie i Oceanarium w Stralsundzie

W Oceanarium zwiedzający mogą zobaczyć największą na świecie wystawę z wielorybimi replikami gigantów morskich. W Muzeum morskim są wystawy tematyczne: oceanografia, biologia morska, rybołówstwo, flora i fauna Bałtyku.

Pływaj z pingwinami w „Spreewelten”

Na basenie „Spreewelten” w Lübbenau, w samym środku lasu Spree, można przeżyć coś bardzo nietypowego – kąpiel z prawdziwymi pingwinami.