Berlin to wymarzone miasto do zwiedzania, bo zabytki i atrakcje są tutaj niemal na każdym kroku. Zapraszamy w podróż po wybranych miejscach, które zaciekawią nawet najbardziej wybrednych turystów.

Pawia Wyspa w Berlinie

Wyspa znajduje się w południowo-zachodniej części Berlina. Ze źródeł wynika, że w XVII wieku Król Fryderyk Wilhelm III postawił tam romantyczny pałac otoczony parkiem wielkości 67 ha. Wraz ze swoją małżonką królową Luizą przebywali tam w okresach letnich. Jej jednak to miejsce się nie bardzo podobało.

Miniprzewodnik: Berlin Zachodni

Spandau to zachodnia dzielnica Berlina, która kiedyś wcale nie przynależała do Berlina. Była to osada utworzona przez słowiańskie plemię Hawelan. Stare miasto na Spandau to przede wszystkim miejsce przepełnione pięknymi starymi budynkami i budowlami.

W Berlinie każdy może zostać pilotem samolotu

Jest takie miejsce w Berlinie, gdzie marzenie o tym, by choć na chwilę zostać pilotem samolotu, może się spełnić. Symulator ma formę repliki Airbusa A320.

Międzynarodowa Wystawa Ogrodnicza (IGA), czyli morze barw w Berlinie

Aby zyskać efekt zapierający dech w piersiach posadzono tam m.in. 300 tysięcy cebulek, 35 tysięcy bylin i aż 6 tysięcy róż, a ogród o wielkości 104 hektarów został podzielony na pięć sekcji. Dodatkową atrakcją wystawy jest kolejka linowa.

Odwiedź Loxx i zobacz Berlin w miniaturze

Loxx to miniaturowy model Berlina przy Alexanderplatz, dzięki któremu można ujrzeć miasto z zupełnie innej perspektywy. Wieża telewizyjna, Ogród Zoologiczny, Brama Brandenburska, Reichstag – to tylko niektóre z licznych miejsc na mapie miniaturowego Berlina.

Zwiedzaj Podziemny Berlin

„Berliner Unterwelt” oferuje od 1999 roku regularne wycieczki w strukturach podziemia. To możliwość zobaczenia historii Berlina z zupełnie innej perspektywy. Podziemia miasta to jedno z takich miejsc, które zawsze mają w sobie coś interesującego i intrygującego.

Niemieckie Muzeum Techniki i Muzeum Cukru w Berlinie

Na powierzchni 26.500 m² można podziwiać całą masę eksponatów z takich działów tematycznych jak lotnictwo, żegluga, transport kolejowy, pojazdy drogowe, nawigacja, browar i wiele innych. Natomiast bogate zbiory Muzeum Cukru przedstawiają historię przemysłu cukierniczego.

Muzeum Przyrodnicze w Berlinie

W berlińskim muzeum znajduje się ponad 25 milionów eksponatów, w tym największy zrekonstruowany i złożony szkielet dinozaura na świecie.

Planetaria i obserwatoria w Berlinie

Asteroidy, komety i historia naszych kosmicznych korzeni – to tylko niektóre z atrakcji berlińskich planetariów i obserwatoriów

Muzeum Magii „Magicum” w Berlinie

Muzeum Magii Magicum to miejsce, które przepełnia niezwykle tajemnicza atmosfera.

Gabinet Osobliwości w Berlinie

Wunderkammer, czyli w wolnym tłumaczeniu Gabinet Osobliwości, to coś dla widza spragnionego wrażeń. Ten wyjątkowy gabinet zmysłów uwodzi, zaskakuje i absolutnie zachwyca.

Świat trampolin czy świat gier komputerowych?

Co zrobić, aby nasze dzieci w okresie okołoświątecznym nie narzekały na nudę? Proponujemy dwa miejsca: jedno dla lubiących aktywność fizyczną, a drugie dla lubiących świat gier komputerowych.

Wystawa „The Gate Berlin”

Wyrusz w multimedialną podróż w czasie i odkryj historię na nowo dzięki nowej atrakcji turystycznej Berlina. 87 wysokiej jakości ekranów ze 180 milionami pixeli i 38 ścieżkami dźwiękowymi gwarantuje dreszczyk emocji i gęsią skórkę podczas poznawania historii stolicy Niemiec.

Centrum Naukowe Spectrum w Berlinie

Centrum Nauki Spectrum mieści się na czterech piętrach (powierzchnia około 1400 m²), gdzie na wszystkich spragnionych wiedzy czeka aż 150 stacji doświadczalnych. Eksperymenty czekają na kolejnych odkrywców, badaczy, ciekawskich i majsterkowiczów!

Game Science Center w Berlinie

W tym miejscu wszystko skupia się wokół gier i grania. Instalacje to możliwość uczestnictwa w grze i kontrolowania jej na różne sposoby, takie jak: ruch ciała, wzrok, głos, a nawet zamki z piasku.

Legoland Discovery Center w Berlinie

Legoland Discovery Centre to miejsce, z którego – to bardziej niż pewne – fani klocków Lego nie będą chcieli wyjść. 11 różnych tematycznie obszarów zabawy, kino 4D, smoczy zamek, fabryka Lego i wiele, wiele więcej.

Akwarium SeaLife w Berlinie

Wielu mieszkańców akwarium to gatunki zagrożone, wyhodowane w projekcie ochronnym SeaLife lub dzięki niemu uchowane. Cala lista rzadkich okazów to tylko jeden z argumentów za tym, aby odwiedzić to miejsce.

Muzeum Szpiegowskie w Berlinie

Informacje o operacjach pod przykrywką, tajemniczy i legendarni szpiedzy, temat hakowania i Anonymous – to tylko namiastka tego z czym można się w tym miejscu zaznajomić.

Świat w jednym ogrodzie – Botanischer Garten

Z dala od zgiełku miasta, w urokliwej oazie zieleni można spędzić cały dzień, szczególnie jeśli warunki pogodowe są sprzyjające – tutaj czas płynie wolniej. Ponad 43 hektary powierzchni i około 22 tysięcy różnych gatunków roślin – zdecydowanie jest co podziwiać.