Od 1 stycznia 2022 roku nastąpią zmiany w działaniu paru linii autobusowych. Obejmują one przede wszystkim korekty, zmiany numeracji, powrót linii śródmiejskiej oraz zawieszenia połączeń. Zmianom będą podlegały linie autobusowe: 57, 70, 81, 82, 83, 88, 90, 904 i 908.
Planowane zmiany
- Linia 57 – zmiana rozkładów jazdy z dni powszechne i soboty. W dni powszechne autobus będzie jeździł co 20 minut, a w soboty co 30 minut.
- Linia 82 – zmiana rozkładów jazdy z dni powszechne i soboty.
- Linie 904 i 908 – zawieszone.
- Linia 81 – zmiana nazwy na 241. Rozkład jazdy bez zmian.
- Linia 83 – zmiana nazwy na 243. Rozkład jazdy bez zmian.
- Linia 88 – podział na dwie linie. Linia 88 będzie kursowała na trasie Maczka – Okulickiego, a linia 244 na trasie Maczka – Stobno Stacja – Warnik. Nastąpi również korekta czasów przejazdu i godzin odjazdów.
- Linia 70 – podział na dwie linie. Linia 242 będzie kursowała na trasie Pargowo – Kamieniec – Moczyły/Rosówek – Kołbaskowo – Siadło Górne – Siadło Dolne – Kurów – Ustowo – Elektrownia Pomorzany – Dąbrowskiego – Plac Kościuszki, a linia 70 będzie poruszała się po jednokierunkowej trasie Dworzec Główny (Owocowa) – Narutowicza – plac Kościuszki – Urząd Miasta – Wały Chrobrego – Dworzec Główny (Owocowa).
- Linia 90– zostanie wznowiona na jednokierunkowej trasie Dworzec Główny (Owocowa) – Wały Chrobrego – Urząd Miasta – plac Kościuszki – Narutowicza – Dworzec Główny (Owocowa).
Linia 70
Autobusy tej linii będą się poruszały ulicami: Narutowicza – al. Piastów – al. Wojska Polskiego – Felczaka – Wąska – Wielkopolska – Śląska – al. Papieża Jana Pawła II – Kaszubska – Bałuki – pl. Żołnierza Polskiego – pl. Hołdu Pruskiego – Małopolska – Starzyńskiego – Szczerbcowa – Wały Chrobrego – Jarowita – Małopolska – pl. Hołdu Pruskiego – pl. Żołnierza Polskiego – al. Niepodległości – 3 Maja.
Przystanki:
- Dworzec Główny (Owocowa) (nr 22912) – przystanek w ciągu ul. 3 Maja pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Korzeniowskiego a pl. Zawiszy (wspólny z linią 90);
- Plac Dziecka (nr 18531) – przystanek w ciągu ul. Narutowicza zlokalizowany przed skrzyżowaniem z ul. Kopernika;
- Narutowicza (nr 21014) – przystanek dla linii 61, 62, 81, 83, 523 i 524
- Plac Kościuszki (nr 10433) – przystanek dla linii 81, 83, 523 i 524;
- Plac Kościuszki (nr 10413) – przystanek zlokalizowany za skrzyżowaniem z ul. Krzywoustego, wspólny z linią 812 (nowy);
- Piastów (nr 11831) – przystanek dla linii 523 i 524;
- Felczaka (nr 12322) – przystanek dla linii 87;
- Urząd Miasta (nr 12521) – przystanek dla linii 87;
- Odrowąża nż (nr 18412) – przystanek dla linii 87;
- Wąska (nr 18611) – przystanek w ciągu ul. Wąskiej za skrzyżowaniem z ul. Niedziałkowskiego;
- Śląska (nr 18722) – przystanek w ciągu ul. Śląskiej za skrzyżowaniem z ul. Wielkopolską;
- Plac Grunwaldzki (nr 11631) – przystanek dla linii 523, 524 i 531;
- Mazurska (nr 18811) – przystanek zlokalizowany przed skrzyżowaniem z ul. Mazurską wspólny z linią 812 (nowy);
- Plac Lotników (nr 17851) – przystanek dla linii 86;
- Starzyńskiego (nr 13912) – przystanek linii 70 obsługujący kierunek Dworzec Główny (wspólny z linią 90);
- Teatr Współczesny (nr 13811) – przystanek linii 70 obsługujący kierunek Dworzec Główny (wspólny z linią 90);
- Jarowita nż (nr 17111) – przystanek linii 70 obsługujący kierunek Dworzec Główny (wspólny z linią 90);
- Brama Portowa (nr 10833) – przystanek dla linii 61 i 87 zlokalizowany w ciągu al. Niepodległości za skrzyżowaniem z ul. Wyszyńskiego;
- Plac Zawiszy (nr 22811) – przystanek dla linii 61, 87 i 529;
- Dworzec Główny (Owocowa) (nr 22912).
Autobusy będą jeździły w godz. 6:24–18:29 co 20 minut w dni powszednie.
Linia 90
Autobusy tej linii będą się poruszały ulicami: 3 Maja – al. Niepodległości – pl. Żołnierza Polskiego – pl. Hołdu Pruskiego – Małopolska – Starzyńskiego – Szczerbcowa – Wały Chrobrego – Jarowita – Małopolska – pl. Hołdu Pruskiego – pl. Żołnierza Polskiego – al. Papieża Jana Pawła II – Felczaka – al. Wojska Polskiego – al. Piastów – Narutowicza.
Przystanki:
- Dworzec Główny (Owocowa) (nr 22912) – przystanek w ciągu ul. 3 Maja pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Korzeniowskiego a pl. Zawiszy (wspólny z linią 70);
- Plac Zawiszy (nr 22814) – przystanek dla linii 529;
- Brama Portowa (nr 10814) – przystanek autobusowy dla linii 76, zlokalizowany przy restauracji KFC;
- Plac Żołnierza Polskiego (nr 11330) – przystanek autobusowy zlokalizowany w ciągu al. Niepodległości przy posesji 32–33;
- Starzyńskiego (nr 13912) – przystanek linii 70 obsługujący kierunek Dworzec Główny;
- Teatr Współczesny (nr 13811) – przystanek linii 70 obsługujący kierunek Dworzec Główny;
- Jarowita nż (nr 17111) – przystanek linii 70 obsługujący kierunek Dworzec Główny;
- Plac Lotników (nr 17831) – przystanek zlokalizowany przy pl. Lotników pomiędzy ul. Małopolską i Mazurską;
- Plac Grunwaldzki (nr 11622) – przystanek zlokalizowany za zjazdem z pl. Grunwaldzkiego w al. Jana Pawła II;
- Urząd Miasta (nr 12592) – przystanek zlokalizowany w ciągu al. Jana Pawła II przed skrzyżowaniem z ul. Wielkopolską;
- Urząd Miasta (nr 12522) – przystanek dla linii 87;
- Felczaka (nr 12321) – przystanek dla linii 87;
- Piastów (nr 11833) – przystanek w ciągu al. Piastów za skrzyżowaniem z ul. Jagiellońską na parkingu przy Szkole Podstawowej nr 1 (wspólny z linią 812);
- Plac Kościuszki (nr 10411) – przystanek dla linii 812 zlokalizowany w ciągu al. Piastów przy restauracji KFC;
- Plac Kościuszki (nr 10435) – przystanek dla linii 61, 62, 81, 83, 523, 524 i 812;
- Narutowicza (nr 21021) – przystanek w ciągu ul. Narutowicza zlokalizowany na miejscach parkingowych za skrzyżowaniem z al. Piastów;
- Plac Dziecka (nr 18551) – przystanek w ciągu ul. Narutowicza zlokalizowany przed skrzyżowaniem z ul. Kusocińskiego przy budynku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego;
- Dworzec Główny (Owocowa) (nr 22912).
Autobusy będą jeździły w godz. 6:35–18:36 co 20 minut w dni powszednie.
Linia 242
Autobusy będą od stycznia kursowały przez miejscowości Pargowo – Kamieniec – Moczyły/Rosówek – Kołbaskowo – Siadło Górne – Siadło Dolne – Kurów – Ustowo oraz ulicami: Ustowska – Szczawiowa – Tama Pomorzańska – Kolumba – Dąbrowskiego – al. Piastów do pl. Kościuszki. Linia na odcinku Pargowo – Tama Pomorzańska będzie zatrzymywała się na dotychczasowych przystankach linii 70.
Przystanki od przystanku „Tama Pomorzańska”:
- Piekary nż (nr 29121) – w kierunku Elektrowni Pomorzany, znajdujący się w ciągu ul. Dąbrowskiego za skrzyżowaniem z ul. Piekary;
- Piekary nż (nr 29122) – w kierunku pl. Kościuszki, znajdujący się w ciągu ul. Dąbrowskiego przed skrzyżowaniem z ul. Piekary;
- Kusocińskiego nż (nr 23211) – w kierunku Elektrowni Pomorzany, znajdujący się w ciągu ul. Dąbrowskiego przed skrzyżowaniem z ul. Mierosławskiego;
- Kusocińskiego nż (nr 23212) – w kierunku pl. Kościuszki, znajdujący się w ciągu ul. Dąbrowskiego za skrzyżowaniem z ul. Mierosławskiego;
- Plac Szyrockiego (nr 21251) – w kierunku pl. Kościuszki, znajdujący się w ciągu ul. Dąbrowskiego przed skrzyżowaniem z al. Piast
- Plac Szyrockiego (nr 21252) – w kierunku Elektrowni Pomorzany, znajdujący się w ciągu ul. Dąbrowskiego za skrzyżowaniem z al. Piastów;
- Szwoleżerów (nr 21111 i 21114) – przystanek wspólny z liniami 61, 62, 81, 83, 523 i 524;
- Narutowicza (nr 21011 i 21014) – przystanek wspólny z liniami 61, 62, 81, 83, 523 i 524;
- Plac Kościuszki (nr 10433) – przystanek wspólny z liniami 70, 81, 83, 523 i 524;
- Plac Kościuszki (nr 10435) – przystanek wspólny z liniami 61, 62, 81, 83, 90, 523, 524 i 812.
Kursy będą realizowane zgodnie z tymczasowym rozkładem jazdy. Określone kursy autobusowe będą wykonywane na skróconej trasie Plac Kościuszki – Elektrownia Pomorzany.
Autor: Infoludek.pl szczecin@infoludek.pl