Utrudnienia w ruchu spowodowane procesami religijnymi

W związku z procesjami religijnymi zaplanowanymi na najbliższy czwartek, 3 czerwca, mogą pojawić się utrudnienia w ruchu. Oprócz procesji głównej, która odbędzie się w godzinach 10:00 – 12:00 zaplanowanych jest szereg procesji diecezjalnych. Warto zapoznać się z harmonogramem.

Procesja główna odbędzie się w godz. 10:00 – 12:00  na trasie – Bogurodzicy – św. Wojciecha – pl. Zwycięstwa – Ks. Kard. Wyszyńskiego – Sołtysia – Grodzka – plac katedralny przy Katedrze św. Jakuba. Spowoduje ona trudnienia dla linii: 7, 8, 9, 10, 11, 52, 61, 75, 76, 87, 835, A, B, C, H.

Procesje diecezjalne

Procesje diecezjalne na terenie miasta Szczecina w dniu 03.06.2021 r. :

  1. Parafia pw. Świętej Rodziny od godz.: 10:00 – 11:30

Trasa ulicami: Królowej Korony Polskiej – Monte Casino – Ogińskiego – do figury św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach – Szymanowskiego – Monte Casino – Królowej Korony Polskiej

  1. Parafia pw. Świętej Trójcy w godz. 10:15 – 11:30 (utrudnienia dla linii 60, 74, 105)

Trasa ulicami: Szeroka – rondo ks. Piotra Prymy – Misia Wojtka – Żyzna – Żniwna – Szeroka – rondo ks. Piotra Prymy.

  1. Parafia pw. Świętego Krzyża w godz. 11:00 – 13:00

Trasa ulicami: Wieniawskiego – Syrokomli – Brodzińskiego – Św. S. Kostki – Wieniawskiego.

  1. Parafia pw. Matki Bożej Jasnogórskiej w godz. 11:00 – 13:00

Trasa ulicami: Orawska – Legnicka – 9-go Maja – Ruska – Orawska.

  1. Parafia pw. Św. Andrzeja Boboli w godz. 11:15 – 13:00 (utrudnienia dla linii 5, 7, 9, 86)

Trasa ulicami: Pocztowa – Boh. Warszawy – 5-go Lipca – B. Śmiałego – Żółkiewskiego –  Boh. Warszawy – Pocztowa.

  1. Parafia pw. M. B. Różańcowej od godz. 11:20 (utrudnienia dla linii 60)

Trasa ulicami: Lwowska – Krakowska – Zielona – Jesionowa – Braniborska – Krakowska.

  1. Parafia pw. Św. Józefa w godz. 11:30 – 13:15 (utrudnienia dla linii 11, 12, 53)

Trasa ulicami: Połabska – Szpitalna – Powstańców Wielkopolskich (jednym pasem ruchu) – Starkiewicza – Boczna.

  1. Parafia pw. Niepokalanego Serca NMP w godz. 11:00 – 12:30 (utrudnienia dla linii 58, 63)

Trasa ulicami: Nehringa – Policka – powrót tą samą trasą do kościoła.

  1. Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w godz. 11:45 – 13:15 (utrudnienia dla linii 57, 68, 69, 80)

Trasa ulicami: Księżnej Anastazji – Przyjaciół Żołnierza – Pasterska – Jarogniewa – Księżnej Anastazji.

  1. Parafia pw. Św. Stanisława Kostki w godz. 11:50 – 13:30 (utrudnienia dla linii 53, 67, 835)

Trasa ulicami: J.Ch. Paska – Parkowa – Malczewskiego – Jana Kazimierza – E. Plater – pl. Matki Teresy z Kalkuty.

  1. Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w godz. 12:00 13:00 (utrudnienia dla linii 1, 5, 12, 53, 60)

Trasa ulicami: Słowackiego – Żupańskiego – Niemierzyńska – Krasińskiego – Naruszewicza.

  1. Parafia pw. Matki Bolej Bolesnej od godz. 12:00 (utrudnienia dla linii 51, 92)

Trasa ulicami: Miodowa – Kwiatów Polskich – Wiśniowa – Mokra – Chmurna – Obłoków.

  1. Parafia pw. Św. Mikołaja Biskupa w godz. 12:00 – 13:00 (utrudnienia dla linii 6, 11, 67, 69, 80)

Trasa ulicami: Golisza – Komuny Paryskiej – Rugiańska– Stalmacha – Lubeckiego.

  1. Parafia pw. Św. Dominika w godz. 11:55 – 13:55

Trasa ulicami: pl. Ofiar Katastrofy Smoleńskiej – Wielkopolska – Mazurska – Śląska – pl. Ofiar Katynia.

  1. Parafia pw. Matki Boskiej Ostrobramskiej 12:00 – 13:30 (utrudnienia dla linii 82)

Trasa ulicami: Słowicza – Szczepowa – Krucza – Dom Kombatanta

  1. Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w godz. 12:30 – 13:30 (utrudnienia dla linii 64, 72, 73, 77, 93, C)

Trasa ulicami: A. Krzywoń – E. Gierczak – Oficerska – Ustki – Mianowskiego – E. Gierczak – A. Krzywoń.

  1. Parafia pw. Św. Kazimierza w godz. 12:30 – 14:00 (utrudnienia dla linii 51, 92, B)

Trasa ulicami: Broniewskiego – Chopina – Wiosny Ludów.

  1. Parafia pw. Bożego Ciała w godz. 12:30 – 14:30 (utrudnienia dla linii 53, 57, 60, 63, 67, 82)

Trasa ulicami: Staszica – Ofiar Oświęcimia – Kadłubka – Niemcewicza – Św. Cyryla i Metodego – Św. Marcina – Rynkowa.

  1. Parafia pw. Św. Michała Archanioła od godz. 12:30 (utrudnienia dla linii 73, 93)

Trasa ulicami: Bałtycka – Chmielna – Zawrotna.

  1. Parafia pw. Św. Siostry Faustyny Kowalskiej w godz. 12:00 – 12:50 (utrudnienia dla linii 101)

Trasa ulicami: Ogrodnicza – Dywizjonu 303 – Żegoty.

  1. Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w godz. 13:10 – 15:30 (utrudnienia dla linii 60, 88)

Trasa ulicami: Okulickiego – Św. Kingi – Wileńska – Wrocławska – Okulickiego – Tarnobrzeska.

  1. Parafia pw. św. Antoniego z Padwy w godz. 12:30 – 14:30 (utrudnienia dla linii 87, 99)

Trasa ulicami: Poznańska – Szczecińska.

  1. Parafia pw. Świętego Ducha w godz. 13:00 – 14:20 (utrudnienia dla linii 79, 84)

Trasa ulicami: Młodzieży Polskiej – Jaśminowa – Piechoty – Walecznych – Młodzieży Polskiej.

  1. Parafia pw. bł. Ks. Jerzego Popiełuszki od godz. 11:30 (utrudnienia dla linii 65, 77, 84, A)

Trasa ulicami: Gwarna – Romantyczna – Swojska – Kolorowych Domów – Fioletowa.

  1. Parafia pw. Nawiedzenia NMP w godz. 10:45 – 12:30

Trasa ulicami: Czarnogórska – Jugosłowiańska – Chorwacka – Węgierska – Toruńska – Jugosłowiańska – Czarnogórska.

  1. Parafia pw. Chrystusa Króla w godz. 11:15 – 12:30 (utrudnienia dla linii 63)

Trasa ulicami: Inwalidzka (wokół placu ks. Henryka Świerkowskiego)

Z powodu odbywających się procesji wystąpią przerwy w kursowaniu  komunikacji miejskiej. Jednocześnie utrudnienia mogą pojawić się także w innych niż wymienione powyżej miejscach.

Autor: Infoludek.pl szczecin@infoludek.pl