Szczeciński Budżet Obywatelski 2024: do wyboru jest aż 149 propozycji, w tym 124 projekty lokalne i 25 projektów w kategorii „Zielone SBO”. Lista do głosowania jest zamknięta, a numery porządkowe wylosowane. Głosowanie wystartuje 8 Listopada o godz. 12:00 i potrwa do 23 listopada do godz. 12:00
Nowe Zasady Głosowania
Tego roku, Szczeciński Budżet Obywatelski (SBO) prezentuje zupełnie nowy format głosowania. 8 listopada o godzinie 12:00 rozpoczyna się okres, w którym mieszkańcy Szczecina mogą oddać swoje głosy na projekty uczestniczące w tegorocznej edycji SBO. Głosowanie potrwa do 23 listopada, także do godziny 12:00.
Najważniejszą zmianą w tegorocznej edycji jest fakt, że mieszkańcy będą mogli zagłosować na dwa rodzaje projektów – te lokalne oraz te z kategorii „Zielonego SBO”. Daje to większą swobodę wyboru i umożliwia wsparcie projektów, które wpisują się w różne obszary życia społeczności.
„To pierwsze głosowanie SBO na zupełnie nowych zasadach” – mówi Magdalena Błaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego. – „Do dyspozycji mieszkańców będą dwa głosy, jeden na projekty lokalne i jeden na projekty z kategorii 'Zielonego SBO’. Ale zanim będzie można oddać swoje głosy, zapraszamy mieszkańców do zapoznawania się z listą projektów, a projektodawców do promowania swoich pomysłów.”
Rekordowa Liczba Projektów
W obecnej edycji, mieszkańcy zgłosili łącznie 226 projektów, w tym 181 projektów lokalnych oraz 45 projektów z kategorii „Zielonego SBO”. Po procesie selekcji, na liście do głosowania znalazło się 149 projektów, które oczekują na wsparcie społeczności.
LISTĘ PROJEKTÓW ZNAJDZIESZ – TUTAJ
Głosowanie Otwarte Dla Wszystkich
Głosowanie jest otwarte dla wszystkich mieszkańców Szczecina, niezależnie od wieku czy miejsca zameldowania. Proces głosowania odbędzie się elektronicznie, co ułatwi udział w nim wszystkim zainteresowanym. Osoby, które nie mogą oddać swojego głosu samodzielnie, będą miały możliwość uzyskania pomocy od asystentów w siedzibie Urzędu Miasta Szczecin lub jego filii na Prawobrzeżu. Pomoc asystenta będzie dostępna w godzinach pracy urzędu. Wsparcie w głosowaniu elektronicznym zapewni także Akademia SBO.
Akademia SBO
Akademia SBO to tradycyjny program wsparcia dla osób, których projekty zakwalifikowały się do etapu głosowania. W ramach Akademii, uczestnicy otrzymują cenne informacje i narzędzia, które pomagają w promocji ich projektów. 26 października 2023 o godzinie 18:00, odbędą się pierwsze warsztaty online pod tytułem „Jak promować swój projekt zgodnie z regulaminem”. Podczas spotkania zostaną omówione zasady regulaminowe odnoszące się do działań promocyjnych i zachęcania mieszkańców do oddania głosu na dany projekt. Warsztaty poprowadzi Paulina Stok-Stocka ze Stowarzyszenia Oswajanie Miasta, organizatora Akademii SBO.
Autor: Infoludek.pl szczecin@infoludek.pl