Dzięki półrocznej kampanii promocyjnej i staraniom wielu osób, Szczecin został gospodarzem 23. Mistrzostw Europy Kurierów Rowerowych (1-6 sierpnia br).
Odbywające się od ponad dwudziestu lat mistrzostwa (poszczególnych krajów, świata i Europy) są dla kurierów z całego świata okazją do integracji, nawiązywania przyjaźni i wymiany doświadczeń. Dzięki długiej kampanii promocyjnej i zaangażowaniu wielu osób, gospodarzem tegorocznej edycji Mistrzostw Europy Kurierów Rowerowych (European Cycle Messenger Championships – ECMC) został Szczecin.
Na imprezę odbywającą się w dniach 1–6 sierpnia br. przyjadą zawodnicy, kibice i wolontariusze z całej Europy. W Szczecinie zjawią się również goście ze Stanów Zjednoczonych, Ameryki Południowej, Japonii i Australii, którzy stąd udadzą się na Mistrzostwa Świata Kurierów Rowerowych (CMWC) w Rydze.
Najważniejszą konkurencją Mistrzostw jest wyścig główny (ang. main race). Są to dwuetapowe zawody odbywające się na zamkniętym terenie i symulujące dzień pracy kuriera rowerowego. Zwycięzcą (i tym samym Mistrzem Europy) zostanie ten, kto w najlepszym czasie wykona najwięcej wyznaczonych zadań (kurierskich kursów). Eliminacje do wyścigu głównego odbędą się 4 sierpnia, a finały dzień później w Parku Żeromskiego. Uczestnicy mistrzostw będą też rywalizować w konkurencjach na Torze Kolarskim, podjazdach na czas (ang. uphill race) na ul. Admiralskiej, goldsprintach (wyścigi na rowerach stacjonarnych), a także w konkursie stójek i skidów na rowerach z ostrym kołem.
Organizatorzy zachęcają mieszkańców Szczecina do kibicowania, odwiedzania miasteczka zawodów ze strefą gastronomiczną i udziału w wydarzeniach towarzyszących, wśród których są m.in. Kurierska Masa Krytyczna, przejazd cyclo-crossowy i koncerty.
Program
Środa, 1 sierpnia 2018
21:00 – 23:00 Early #MESSTEGRATION karaoke party
Teatr Kana / Łąka Kany, plac Św Piotra i Pawła 4/5
Czwartek, 2 sierpnia 2018
10:00 – 14:00 CX ride (przejazd cyclo-crossowy)
start: Pomnik Czynu Polaków, Park Kasprowicza
18:30 – 20:00 Kurierska Masa Krytyczna ze Stowarzyszeniem Rowerowy Szczecin
start: Centrum Dialogu „Przełomy”, pl. Solidarności
20:00 – 03:00 WELCOME #MESSFAM! Impreza otwarcia + koncerty: Vespa (Polska), Gehwegschäden (Berlin, Niemcy), Rat’s Eyes i Zdrada
Alter Ego, pl. Batorego 4
Piątek, 3 sierpnia 2018
21:00 – 03:00 GAY’S OKAY PARTY Karaoke & Goldsprints (kwalifikacje)
Teatr Kana / Łąka Kany, plac Św Piotra i Pawła 4/5
Sobota, 4 sierpnia 2018
10:00 – 16:00 Main race (kwalifikacje)
Park Żeromskiego
16:30 – 20:00 Konkurs stójek, skidów i footdown
Pomnik Adama Mickiewicza, ul. Henryka Pobożnego 4
22:00 – 05:00 #MESSLOVE PARTY & Goldsprints (finały)
Niedziela, 5 sierpnia 2018
10:00 – 14:00 Main race (finały)
Park Żeromskiego
14:30 – 17:00 Podjazdy na czas (uphill)
ul. Admiralska
Poniedziałek, 6 sierpnia 2018
21:00 – 00:00 #LASTMESSTANDING karaoke party
Teatr Kana / Łąka Kany, plac Św Piotra i Pawła 4/5
Organizatorami wydarzenia są: nieformalna grupa kurierska #sznmess i Stowarzyszenie Rowerowy Szczecin.
Więcej informacji: http://www.ecmc2018.com
Autor: Infoludek.pl szczecin@infoludek.pl