10 maja Miejski Stadion Lekkoatletyczny im. Wiesława Maniaka stanie się areną sportowych emocji podczas 1. edycji POLSCA Athletics – Mityngu Otwarcia Sezonu. Wydarzenie zapowiada się jako dynamiczna inauguracja lekkoatletycznego roku, skupiająca zawodników różnych kategorii wiekowych – od dzieci i młodzieży po bardziej doświadczonych sportowców.
Organizatorem wydarzenia jest Miejski Klub Lekkoatletyczny Szczecin, który realizuje mityng przy wsparciu partnera strategicznego POLSCA Baltic Ferries. To pierwsza wspólna inicjatywa, mająca na celu nie tylko promocję sportu, ale także budowanie zaangażowania wokół lokalnych wydarzeń o wysokiej wartości społecznej.
Mityng ma charakter otwarty i integracyjny – łączy sportową rywalizację z atmosferą rodzinnego pikniku. Na bieżni i w sektorach technicznych pojawią się zawodnicy reprezentujący różne pokolenia, co pozwoli widzom zobaczyć pełne spektrum lekkoatletycznych zmagań w jednym miejscu. Jak podkreślają organizatorzy, wydarzeniu towarzyszyć będzie autentyczny duch rywalizacji, ale również radość z aktywności fizycznej i wspólnego kibicowania.
Dodatkowym atutem będzie możliwość zobaczenia zmodernizowanej infrastruktury stadionu, który zyskał nową jakość i komfort dla widzów. Organizatorzy liczą na liczną obecność mieszkańców i zachęcają do wspólnego dopingu.
Szczegóły wydarzenia:
- Data: 10 maja 2026 (niedziela)
- Godzina: 11:30
- Miejsce: Miejski Stadion Lekkoatletyczny im. Wiesława Maniaka
- Wstęp: bezpłatny

Więcej wydarzeń znajdziesz na events.infoludek.pl
Repertuar kin dostępny w serwisie: kina.infoludek.pl
Organizujesz imprezę / wydarzenie i nie ma jej w naszym kalendarzu?
Wiesz, że możesz ją dodać samodzielnie?
Autor: Infoludek.pl szczecin@infoludek.pl














