Ponad 500 par z całego świata weźmie udział w Otwartym Pucharze Polski w Tańcu Towarzyskim (1 kwietnia br.), najważniejszej tego typu imprezie w Polsce.
Otwarty Puchar Polski w Tańcu Towarzyskim to inicjatywa Klubu Tańca Towarzyskiego „Danceclub”, który po raz drugi wygrał przetarg w międzynarodowej federacji tańca sportowego World Dance Council na organizowanie wydarzenia.
Jest to wielki zaszczyt oraz odpowiedzialność móc gościć najlepszych tancerzy tańca towarzyskiego nie tylko z całej Polski, ale także z całego świata.
Dzięki zaangażowaniu szanownej Pani Wójt Teresy Dery na terenie naszego województwa powstała impreza najwyższej światowej rangi, najlepsza impreza takiego rodzaju w naszym kraju.
Organizatorzy przewidują udział uczestników z całej Europy, m.in z Białorusi, Rosji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Włoch, Finlandii, Norwegii, Niemiec, Holandii, Łotwy, Estonii, Włoch, Czech, Islandii i innych, a szacowana ilość uczestników przekroczy 500 par.
Turniej się składa z 3 bloków turniejowych, a w wieczornej gali o godz 19:00 najlepsze pary będą występować do muzyki na żywo goleniowskiej orkiestry Wood&Brass Band.
Utytułowana komisja sędziowska potwierdziła swój udział w składzie:
- Marion Welsh – Anglia
- Andrea Ghigiarelli
- Sirpa Suutari – Finandia
- Tony Dokman – Holandia
- Valentina Hrabitskaya – Białoruś
- Oksana Kireeva – Białoruś
- Oxana Lebedew – Niemcy
- Melia – Rosja
Sędziowie Polscy:
- Janusz Biały – Kraków
- Andrej Mosejcuk – Warszawa
- Marek Kosaty – Bydgoszcz
- Marek Fiksa – Warszawa
- Marcin Kalitowski – Szczecin
- Grzegorz Kijkowski – Wrocław
- Grzegorz Depta – Gorzów Wlkp.
Harmonogram imprezy (1 kwietnia br., Hala PSP, ul. Kolorowa 64, Mierzyn)
I BLOK 09:00-13:00 |
09:00-09:30 próba parkietu oraz rejestracja 10:00 rozpoczęcie WDC AL Otwarty Puchar Polski oraz Międzynarodowego turnieju tańca o Puchar Wójta Gminy Dobra 10:00 parada par 10:15 prezentacja sędziów, komisji skrutacyjnej 10:30 rywalizacja zawodników w kategoriach Młodzież do 21, pow.15B, 12-13E, 14-15 C 12:30 ogłoszenie wyników 13:00 zakończenie pierwszej części |
II BLOK 14:00-18:00 |
13:00-13:30 próba parkietu oraz rejestracja 14:00 rozpoczęcie II części turnieju, prezentacja sędziów, obsługi medycznej, obsługi muzycznej, komisji skrutacyjnej 14:15 rywalizacja zawodników: rundy eliminacyjne w kategorii Dorosłych, dzieci starsze, 12-13 klasa D, pow. 15 klasa C 17:30 ogłoszenie wyników i zakończenie II części |
Gala wieczorna 19:00-22:00 |
19:00 rozpoczęcie gali 19:15 prezentacja krajów biorących udział w turnieju oraz parada par 19:20 prezentacja komisji sędziowskiej 19:25 oficjalne otwarcie Gali przez Wójta Gminy Dobra oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego 19:30 rywalizacja zawodników: 21:30 podziękowanie dla sędziów 21:45 ogłoszenie wyników 22:00 oficjalne zakończenie turnieju |
Wydarzenie pod patronatem portalu Infoludek.pl.
Źródło: Klub Tańca Sportowego „Danceclub”