Echa niedzielnego blackoutu w Netto Arenie. Oświadczenia klubu i operatora hali

Klub Stocznia Szczecin poinformował, że wszyscy kibice, którzy kupili bilety na przerwany mecz Stoczni Szczecin z Treflem Gdańsk w ramach rekompensaty otrzymają rzeczowe „niespodzianki”, a operator Netto Areny podał przyczynę awarii.

Podczas inauguracyjnego meczu Stoczni Szczecin w nowym sezonie komplet publiczności mógł podziwiać grę siatkarzy tylko przez 10 minut. Przy wyniku 5:5 zgasło światło i mecz został przerwany. Operatorowi hali nie udało się usunąć awarii przez trzy godziny, więc spotkanie zostało odwołane. Wkrótce o tej niecodziennej i bulwersującej sytuacji informowały największe ogólnopolskie media.

Wczoraj wieczorem specjalne oświadczenie na temat incydentu z awarią oświetlenia wystosowała Stocznia Szczecin. Klub poinformował w nim, że zakupione bilety na mecz zachowają ważność w nowym terminie [ma zostać dziś podany przez Polską Ligę Siatkówki], a wszyscy obecni na meczu kibice mogą liczyć na „rzeczową rekompensatę niespodziankę”. Osoby, które nie będą chciały wybrać się na powtórkę meczu, już od dziś mają możliwość zwrotu biletów w kasach Netto Areny. Szczeciński klub pokryje też pełne koszty przejazdu kibiców Trefla Gdańsk, którzy zdecydują się na ponowny przyjazd do Szczecina.

Natomiast dziś oświadczenie na temat zaistniałej sytuacji wystosował operator hali Netto Arena. Na swoim profilu na Facebook’u poinformował, że „przyczyną awarii okazał się przepalony szynoprzewód, który odciął zasilanie jednego z obwodów oświetlenia meczowego” i że udało się to ustalić dopiero dziś w godzinach porannych. W komunikacie są też przeprosiny dla kibiców i zapewnienie o weryfikacji wewnętrznych procedur. „Zweryfikujemy swoje wewnętrzne procedury, by mieć pewność, że wszystko zostało zrobione jak należy, czy o wszystkim pomyśleliśmy i czy służby techniczne pracowały ze standardami, które są dla nas najważniejsze. Jeśli w wyniku przeprowadzonych analiz okaże się, że coś mogliśmy zrobić lepiej, gwarantujemy, że wprowadzimy to w życie” – czytamy w oświadczeniu.

Kolejna szansa dla kibiców, by zobaczyć w akcji Bartosza Kurka i spółkę już za dwa dni. W środę Stocznia Szczecin zagra u siebie z Zaksą Kędzierzyn-Koźle.

Autor: Infoludek.pl szczecin@infoludek.pl