Znamy listę finalistów Konkursu Europejskiego Filmów Dokumentalnych SEFF’18

Zakończyła się selekcja filmów do Konkursu Europejskiego Filmów Dokumentalnych Szczecin European Film Festival 2018.

Międzynarodowe jury (dr Bartosz Wójcik, Jörg Foth, dr Damian Romaniak) wybrało najciekawsze produkcje z kilkuset nadesłanych na konkurs.

Na liście znalazły się 32 najciekawsze propozycje europejskiego kina dokumentalnego pochodzące z 20 krajów. Wszystkie filmy zostaną zaprezentowane podczas Szczecin European Film Festival, który odbędzie się w dniach 24-29 października br.

W trakcie Festiwalu będzie można spotkać się z twórcami, porozmawiać z jurorami oraz wskazać swojego faworyta.

Lista finalistów:

  1. „5 ans après la guerre” Samuel Albaric, Martin Wiklund, Ulysse Lefort, 2017, FR
  2. „14:26 CEST” Florinda Ciucio, 2017, BE
  3. „Absent wound” Maryam Tafakory, 2017, UK/IR
  4. „Anderswo” Adrian Figueroa, 2017, DE
  5. „Anubumin” Zanny Begg, Oliver Ressler, 2017, AU
  6. „Basquet” Asier Urbieta, 2018, ES
  7. „Barstow, California” Reiner Komers, 2018, DE
  8. „Carlotta’s Face” Valentin Riedl, Frédéric Schuld, 2018, DE
  9. „Ce que je m’ai souvenu” Louise Narboni, 2017, FR
  10. „Czarnobóg” Grzegorz Paprzycki, 2018, PL
  11. „Eastward Go” Yimeng Zhang, 2018, BE
  12. „Gold in the Ashes” Magali Roucaut, 2018, FR
  13. „HIPPOPOETESS” Francesca Fini, 2018, IT
  14. „KA” Claudio Capanna, 2017, BE
  15. „Krzyżoki” Anna Gawlita, 2018, PL
  16. „La sombra de un dios” Bernhard Hetzenauer, 2017, DE/AU/MX
  17. „Lidija” Andrejs Verhoustinskis, 2017, LV
  18. „Mother & Baby” Mia Mullarkey, 2017, IE
  19. „Opera o Polsce” Piotr Stasik, 2017, PL
  20. „Prisoner of Society” Rati Tsiteladze, 2018, GE/LV
  21. „Schneewittchen” Thadeusz Tischbein, 2018, DE
  22. „Siostry” Michał Hytroś, 2017, PL
  23. „Sound of Vladivostok” Marios Ioannou Elia, 2018, RU/CY
  24. „Sve što raste” Milena Grujić, 2017, XS/CN
  25. „SYNAPTé” Celine Pierre, 2018, FR
  26. „Taking Stock” Duncan Cowles, 2017, UK
  27. „Terra Besta” Hugo Magro, 2017, PT
  28. „The Space Behind a Window” Kamilla Gylfadóttir, 2017, IS
  29. „Those Who Stay” Arianna Nacci, 2017, IT
  30. „Tienes plena libertad para proyectar” Telmo Basterretxea Seijo, 2017, ES
  31. „Tokei Maru” Zachos Samoladas, 2018, GR
  32. „Young & Beautiful” Marina Lameiro, 2018, ES

Autor: Infoludek.pl szczecin@infoludek.pl