XII Teatralne Nagrody Muzyczne – aż 7 nominacji dla Opery na Zamku

Wszystkie nominacje w tym prestiżowym konkursie Opera na Zamku w Szczecinie otrzymała za spektakl „Crazy for You”.

Celem XII Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury jest uhonorowanie działalności środowiska teatralno-muzycznego w Polsce za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2017 r. Spektakl przygotowany przez szczecińską instytucję otrzymał nominację w najważniejszej kategorii – „Najlepszy spektakl”, a także w sześciu innych: „Najlepszy wokalista musicalowy” (Tomasz Bacajewski), „Najlepszy reżyser” (Jerzy Jan Połoński), „Najlepszy dyrygent” (Jerzy Wołosiuk), „Najlepszy tancerz – pozostałe formy taneczne” (Maciej Glaza) i „Najlepsze kostiumy” (Agata Uchman). Laureatów konkursu poznamy 17 września br.  podczas uroczystej Gali, która odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie.

Nominacje były przyznawane przez jury w składzie: Iwona Wujastyk (przewodnicząca), Marek Chowaniec, Ryszard Karczykowski, Izabela Kłosińska, Krystyna Mazurówna, Andrzej Pągowski, Danuta Renz, Adam Sztaba i Janusz Józefowicz.

Poniżej lista nominowanych we wszystkich kategoriach.

Najlepszy Spektakl

  1. „Crazy for You” – Opera na Zamku w Szczecinie
  2. „Falstaff” – Opera Nova w Bydgoszczy
  3. „Legenda Bałtyku” – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

Najlepsza Śpiewaczka Operowa

  1. Ewa Majcherczyk – Opera Śląska w Bytomiu
  2. Krystyna Nowak – Opera Nova w Bydgoszczy
  3. Aleksandra Olczyk – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

Najlepszy Śpiewak Operowy

  1. Łukasz Goliński – Opera Nova w Bydgoszczy
  2. Stanislav Kuflyuk – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
  3. Arnold Rutkowski – Opera Krakowska

Najlepsza Wokalistka Musicalowa

  1. Natalia Piotrowska – Teatr RAMPA na Targówku
  2. Agnieszka Przekupień – Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku
  3. Dagmara Rybak – Teatr Muzyczny w Poznaniu

Najlepszy Wokalista Musicalowy

  1. Tomasz Bacajewski – Opera na Zamku w Szczecinie
  2. Robert Kośnicki – Teatr Muzyczny w Poznaniu
  3. Jakub Wocial – Teatr RAMPA na Targówku

Najlepszy Debiut (Śpiewaczki)

  1. Joanna Lalek – Teatr Collegium Nobilium przy Akademii Teatralnej w Warszawie
  2. Aleksandra Orłowska-Jabłońska – Opera Śląska w Bytomiu
  3. Aleksandra Żakiewicz – Warszawska Opera Kameralna

Najlepszy Debiut (Śpiewaka)

  1. Sławomir Naborczyk – Opera Śląska w Bytomiu
  2. Aleksander Rewiński – Warszawska Opera Kameralna
  3. Jan Żądło – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

Najlepszy Reżyser

  1. Robert Bondara – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
  2. Jerzy Jan Połoński – Opera na Zamku w Szczecinie
  3. Maciej Wojtyszko – Warszawska Opera Kameralna

Najlepszy Dyrygent

  1. Bassem Akiki – Opera Śląska w Bytomiu
  2. Katarzyna Tomala – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
  3. Jerzy Wołosiuk – Opera na Zamku w Szczecinie

Najlepsza Tancerka (Klasyka)

  1. Chinara Alizade – Teatr Wielki Opera Narodowa
  2. Chisato Ishikawa – Teatr Muzyczny w Lublinie
  3. Daria Sukhorukova – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

Najlepszy Tancerz (Klasyka)

  1. Konstiantyn Maiorov – Teatr Muzyczny w Lublinie
  2. Adrian Navarro – Warszawska Opera Kameralna
  3. Dawid Trzensimiech – Teatr Wielki Opera Narodowa

Najlepsza Tancerka (Pozostałe Formy Taneczne)

  1. Yurika Kitano – Teatr Wielki Opera Narodowa
  2. Julia Korbańska – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
  3. Ewelina Kruk – Teatr RAMPA na Targówku

Najlepszy Tancerz (Pozostałe Formy Taneczne)

  1. Santiago Bello – Teatr RAMPA na Targówku
  2. Jakub Starzycki – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
  3. Maciej Glaza – Opera na Zamku w Szczecinie

Najlepsza Choreografia

  1. Paulina Andrzejewska – Teatr Muzyczny w Poznaniu
  2. Robert Bondara – Teatr Wielki Opera Narodowa
  3. Tomasz Kajdański – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

Najlepsza Scenografia

  1. Barbara Kędzierska – Opera Krakowska
  2. Mariusz Napierała – Opera na Zamku w Szczecinie
  3. Małgorzata Zwolińska – Teatr Groteska w Krakowie

Najlepszy Plakat

  1. Krzysztof Bieliński – Opera Śląska w Bytomiu
  2. Tomasz Bogusławski – Opera Nova w Bydgoszczy
  3. Jerzy Skakun – Teatr Juliusza Słowackiego w Krakowie

Najlepsze Kostiumy

  1. Anna Chadaj – Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Kultury w Białymstoku
  2. Agata Uchman – Opera na Zamku w Szczecinie
  3. Michał Znaniecki – Opera Śląska w Bytomiu

XVIII Nagroda Specjalna Za Całokształt Pracy Artystycznej
Andrzej Straszyński – Warszawska Opera Kameralna

Autor: Infoludek.pl szczecin@infoludek.pl