Wakacje to na tyle długi okres czasu, że monotonia może wkraść się w nasz harmonogram. W naszym mieście jest dużo ciekawych propozycji, aby uatrakcyjnić sobie letnie dni, ale uczestnictwo w więkoszości z nich mogłoby stanowić spore obciążenie dla naszego domowego budżetu.
Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy takie propozycje atrakcji, aby każdy znalazł coś dla siebie, jednocześnie dbając o kondycję swoich finansów.
- Bezpłatne treningi Capoeira, 04.07-29.08.2016 r. (poniedziałki i czwartki od 19:00 do 21:00), sala gimnastyczna Liceum Ogólnokształcącego nr 6, ul. Jagiellońska 62 – Efektowne kopnięcia, skuteczne uniki, wysokie salta, brazylijska muzyka, stanie na głowie, gra na instrumentach, chodzenie na rękach, język portugalski, życiowa pasja, samoobrona, przyjazna atmosfera, wspaniałe znajomości. Jeśli nie trenował-eś(-aś) jeszcze nigdy Capoeira, to jest to najlepsza okazja żeby zacząć swoją przygodę z tą sztuką walki połączoną z elementami tańca, gimnastyki i akrobatyki. Co najlepsze… za profesjonalne i zorganizowane treningi w wakacje nie zapłacisz ani złotówki.
Zapisy na zajęcia: treningi@capoeira.szczecin.pl lub telefonicznie pod numerem telefonu: 511456432. - Tworzę Się – Przytulny Plac Zabaw i inne, 25.06.-30.09.2016 – * otwarty w każdą niedzielę, poniedziałek i wtorek w godz. 11:00-16:00, pl. Żołnierza Polskiego 2 (budynek 13 muz) – Galeria Tworzę Się zaprasza dzieci do labiryntu różnych przestrzeni, do pomieszczeń otwartych i zamkniętych korytarzy, w których jest coś i jeszcze nic. Na najmłodszych czekają miejsca gęste i rzadkie, wypełnione przedmiotami, zadaniami, ruchem i niespodzianką. Labirynt to zanurzenie w świecie odciętym od znanej rzeczywistości. Eksplorowanie systemu korytarzy to niezwykła przygoda, zabawa z wyobraźnią i chwila na bycie sobą wśród innych. Przestrzeń dedykowana jest dzieciom w wieku 3-12 lat.
Więcej informacji - Strefa Lato, lipiec-sierpień – teren przy hali Azoty Arena – Podczas tegorocznych wakacji, od poniedziałku do piątku, odbywają się bezpłatne zajęcia dla dzieci i dla dorosłych. W programie są m.in. zumba, szkółka piłkarska i koszykarska, treningi New Age. Dodatkowo od poniedziałku do niedzieli dostępne są bezpłatnie: szkoła nurkowania, boisko plażowe i boisko wodne.
- Różany Ogród Sztuki i Różanka dzieciom, Ogród Różany, ul. Pawła Jasienicy 8 – Wydarzeniom towarzyszyć będą m.in. spektakle teatralne, plener malarski, interaktywne czytanki, wykłady pedagogów z zakresu sztuki oraz wystawy i prezentacje twórcze. Wydarzenia będą odbywać się w każdą sobotę i niedzielę od godz. 11.00 w przestrzeni Ogrodu Różanego przez całe lato (od 4 czerwca do 27 sierpnia br.). Szczegółowy program
- Wakacyjne spektakle teatralne dla dzieci, Dziedziniec Menniczy, Zamek Książąt Pomorskich, 09.07., 16.07. i 30.07.2016 r., godz. 17:00 – Edukacyjne i interaktywne przedstawienia autorskie skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Widzowie uczestniczą w spektaklach razem z aktorami. Barwna scenografia, muzyka, efekty specjalne oraz stroje pobudzają wyobraźnię młodych widzów i pomagają przenieść się do magicznej krainy.
- Warsztaty tworzenia scenariuszy dla uczestników w wieku 16-35 lat, 20-24 lipca 2016 r., Klub Delta – Filia Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie, ul. Racławicka 10 – Warsztaty scenariuszowe będą prowadzone z wykorzystaniem dynamiki archetypów. Dynamika ta została opracowana na potrzeby scenarzystów i aktorów z Hollywood. Jest to zestaw praktycznych narzędzi pogłębiających wiedzę na temat osobowości człowieka, opisujących pierwotne, głębokie ludzkie motywacje. W przeciwieństwie do wszelkich teoretycznych systemów jest praktycznym narzędziem – prostym i użytecznym. Zgłoszenia przyjmowane są do 15.07. – liczba miejsc ograniczona.
- Muzeum Skarb, wakacje, ul. Spółdzielcza 31, Police – Pólkolonie dla dzieci i młodzieży w wieku 7-14 lat (wstęp 20 zł). Podczas półkolonii dzieci będą miały okazję m.in. zapoznać się z metodami orientowania się w terenie, poznać zasady pierwszej pomocy, zwiedzić muzeum. W ofercie muzeum jest również możliwość zwiedzenie starej fabryki beznzyny syntetycznej wraz z przewodnikiem. Wycieczki odbywają się w każdą sobotę od godzinie 13:00. Cena biletów na zwiedzanie fabryki + muzeum: 15-8 zł.
- Zwiedzanie podziemi przy jeziorze Szmaragdowym, od 16 kwietnia do 30 września – Zwiedzanie podziemi dla turystów indywidualnych odbywa się w weekendy (od 16 kwietnia do 30 września) w godzinach 12:00-16:00. Od wtorku do piątku podziemia są dostępne dla grup zorganizowanych (tj. szkoły, przedszkola, półkolonie) – obowiązuje rezerwacja. Polecamy również spacer wokół jeziora oraz zwiedzanie okolicy, która jest bardzo atrakcyjna.
- Bezpłatne zwiedzanie muzeów
- Turystyczna tramwajowa linia 0, odjazd – przystanek tramwajowy Dworzec Główny – Mają ponad 50 lata i choć czasy świetności dawno za sobą, to nadal budzą duże zainteresowanie i sprawiają, że nikt nie przechodzi obok nich obojętnie. Wagony historyczne pojawią się ponownie na trasie. Tramwaj specjalnej linii 0 będzie jeździł w każdą niedzielę do końca wakacji, zabierając pasażerów w niezwykłą podróż.
- Podziemne Trasy Szczecina, zwiedzanie 7 dni w tygodniu o godzinie 12:00, w okresie wakacyjnym dodatkowo zwiedzanie od poniedziałku do soboty w godzinach: 10:30, 13:30, 15:00, 16:00, Punkt sprzedaży biletów: Kolumba 1/6 – Podziemne Trasy Szczecina zostały urządzone w schronach przeciwlotniczym i przeciwatomowym, znajdujących się na terenie Szczecina w rejonie Dworca Głównego. Długie korytarze zostały przygotowane tak, aby przybliżyć w ciekawy sposób historię, zarówno dzieciom, jak i dorosłym.
- Bezpłatne zwiedzanie Filharmonii,ul. Małopolska 48, każdy wtorek oraz piątek o godz. 17:00. – Ile okien znajduje się w całym gmachu? Dlaczego sala kameralna nazywana jest księżycową? Jakie światowe gwiazdy gościły na deskach sali symfonicznej? Jeśli nurtują Ciebie te pytania i chciałbyś zobaczyć z bliska najpiękniejszy budynek Europy, musisz odwiedzić Filharmonię w Szczecinie!
– Muzeum Techniki i Komunikacji, ul. Niemierzyńska 18A – w każdy wtorek zwiedzanie muzeum jest bezpłatne (z wyjątkiem „Eureki ruchu”)
– Muzeum Narodowe i wszystkie jego gmachy – w każdą sobotę zwiedzanie muzeum odbywa się bezpłatnie (nie dotyczy wstępu na wystawy, których organizatorem nie jest Muzeum, np. „Miasto Nauki” lub coroczna wystawa „Fotografia Dzikiej Przyrody”). W muzeum odbywają się również ciekawe warsztaty i zajęcia dla dzieci w różnych wieku.