FESTIWAL INNA BAJKA Sąsiedzkie Miasteczko Pogranicza – bezpłatne, plenerowe wydarzenie dla młodego widza na zakończenie wakacji

Teatr Kana zaprasza na międzynarodowe święto sztuki z innej bajki dla małych i dużych. W ostatnich dniach wakacji 29 sierpnia – 1 września 2024 odbędzie się FESTIWAL INNA BAJKA Sąsiedzkie Miasteczko Pogranicza.

Mając w pamięci ponad dwudziestoletnią historię realizowanego przez nas plenerowego Festiwalu Spoiwa Kultury, chcielibyśmy w tym roku skierować naszą uwagę przede wszystkim na młodych mieszkańców naszego miasta i powołać, „na pożegnanie wakacji”, międzynarodowe teatralno-cyrkowe święto, prezentujące alternatywne wobec komercyjnych ofert formy artystyczne. Chcemy promować „INNĄ BAJKĘ”, czyli inne podejście do młodego widza – proponować mu wysokie jakości, niekonwencjonalne działania twórcze, łączące w sobie atrakcyjność i komunikatywność z wartościami, jakie niesie w sobie współczesna sztuka. – opowiadają o festiwalu organizatorzy.

Prezentacje odbywać się będą przede wszystkim w plenerze (Łąka Kany, plac Piotra i Pawła, plac Adamowicza), ale także w sali Kany. Organizatorzy zbudują także Sąsiedzkie Miasteczko Pogranicza – przestrzeń otwartych warsztatów, stoisk, animacji, koncertów, spektakli i pokazów. Wszystkie wydarzenia będą bezpłatne, ogólnodostępne, zbudowane w dopełniający się program, ułożony w taki sposób, żeby znalazła się w nim oferta skierowana do szerokiego grona młodych odbiorców, łącząca atrakcyjną formę i zabawę z refleksją oraz dotykaniem, poprzez sztukę, także tematów ważnych i nieoczywistych.

W programie:

Spektakle uliczne/pokazy cyrkowe: Cie Balltazar; Omnivolant; Cie el Cruce; Ale Circus Dance Company; Fundacja Sztukmistrze; Marcin Ex Styczyński; Kacper Danger; Teatr Czerwona Walizka

Spektakle teatralne: Głowa Mała; Układ Formalny; Matthias Romir; Katarzyna Jackowska Enemuo, Aleksandra Rózga, Mateusz Szemraj; Emilia Raiter i Łukasz Szypkowski

Koncerty: Wielki Powrót Pippi Piratki; Tęgie Chłopy; East Side-Music; Sutari

Warsztaty: Freak Art (cyrkowe); „Uwaga!Warsztaty!” (plastyczno-komunikacyjno-ruchowe); „Przygody drucikowego bohatera” (zabawy z animacją); „Nie boję się potwora” (ruch, sen, wyobraźnia); „Słoneczna nić losu” (o poszukiwaniu zasobów w sobie); Czarna Owca (rękodzieło); sensoceramika; kleksografy; wspólne gotowanie

Instalacje interaktywne: LoveLASy; Musicon

Lokalne stoiska

DJ Silent Disco!

Niespodzianki!

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

PROGRAM

29.08 (czwartek)

 

  •  15:00
    “Głupiec” Kacper Danger (PL)
    – spektakl uliczny/pl. Adamowicza
  •  16:00
    “Szczęście to pestka” Głowa Mała (PL)
    spektakl salowy/ Teatr Kana (1-6 r.ż.+opiekun)
  •  16.30
    “Cafe-Show”  Omnivolant (DE)
    – spektakl uliczny/pl. Piotra i Pawła
  •  17:00
    “Głupiec” Kacper Danger (PL)
    – spektakl uliczny/pl. Adamowicza
  •  18:00
    “Orkest Bazar” Cie Balltazar (BE)
    – spektakl uliczny/pl. Piotra i Pawła
  •  19:00
    “Głupiec” Kacper Danger  (PL)
    – spektakl uliczny/pl. Adamowicza
  •  20:00
    “Cafe-Show” Omnivolant (DE)
    – spektakl uliczny/ pl. Piotra i Pawła

30.08 (piątek)

 

  •  15:00
    “Głupiec” Kacper Danger (PL)
    – spektakl uliczny/pl. Adamowicza
  •  16:00
    “W stronę Słońca” Teatr Układ Formalny (PL)
    – spektakl salowy/Teatr Kana (5+)
  •  16:00
    “Minimal Circus” Omnivolant (DE)
    – spektakl uliczny/pl. Adamowicza
  •  17:00
    “Wielki Powrót Pippi Piratki”
    Maria Dąbrowska, Olek Różanek & ąsambl Burakura (PL)
    – koncert/Łąka Kany
  •  17:30
    “Głupiec” Kacper Danger (PL)
    – spektakl uliczny/pl. Adamowicza
  •  18:30
    “Fire breathing show” Marcin Ex Styczyński (PL)
    – spektakl uliczny/pl. Adamowicza
  • 19:00
    “Cafe-Show” Omnivolant (DE)
    – spektakl uliczny/pl. Piotra i Pawła
  •  19:00
    “Głupiec” Kacper Danger (PL)
    – spektakl uliczny/pl. Adamowicza
  •  20:00
    “Orkest Bazar” Cie Balltazar (BE)
    – spektakl uliczny/pl.Piotra i Pawła
  •  20:30 – 23:00
    “Nocna wyprawa na sowy” LoveLASy (PL)
    – instalacja interaktywna (oprowadzanie z przewodnikiem)
    zbiórka przy Teatrze Kana (zapisy: 5-11 r.ż.+opiekun)
  • 21:00
    “Fire breathing show” Marcin Ex Styczyński (PL)
    – spektakl uliczny/pl. Piotra i Pawła
  • 22:00
    DJ Silent Disco
    Łąka Kany

INNA BAJKA
SĄSIEDZKIE MIASTECZKO POGRANICZA

31.08 (sobota)

 

12:00 – 15:00
Otwarta Strefa Warsztatowa
Łąka Kany i okolice

Miasteczko cyrkowe – Frikart  (PL)/otwarte
Warsztaty rękodzieła – Czarna Owca (PL)/otwarte
Warsztaty na kole garncarskim – Maciej Tumanowicz (PL)/otwarte
Warsztaty kleksograficzne – Kleksa (DE)/otwarte
Warsztaty kulinarne – (DE)/otwarte
“Przygoda z Musiconem” – instalacja interaktywna (PL)/zapisy: 3-5 r.ż.; 6-10 r.ż
“Uwaga!Warsztaty!” (plastyczno-komunikacyjno-ruchowe)
– Dawid Czajkowski, Dorota Świszczewska,  Paulina Ostrowska  (PL)/zapis:y 8+
„Nie boję się potwora” (ruch, sen, wyobraźnia) – Anna Nowicka (DE)/zapisy: 8-12 r.ż (dziewczynki)
“Co w trawie piszczy” (warsztaty rodzinne) – Fundacja Tettere (PL)/ zapisy:1-6 r.ż.+rodzic

Stoiska lokalne: Buenas Buenas, FoodTruck, Kamienica w lesie, Natuli

  • 14:00
    “Life is Short Stories” Matthias Romir (DE)
    – spektakl salowy/ Teatr Kana (6+)
  •  15:30
    “Szafa show” Fundacja Sztukmistrze (PL)
    – spektakl uliczny/pl. Piotra i Pawła
  •  16.30
    “Fire breathing show” Marcin Ex Styczyński (PL)
    – spektakl uliczny/pl. Piotra i Pawła
  •  17:30
    “Life is Short Stories” Matthias Romir (PL)
    – spektakl salowy/ Teatr Kana
  • 19:00
    “Rakieta” Tęgie chłopy (PL)
    – koncert/Łąka Kany
  • 20:30
    “Punto y Coma” Cie el Cruce (ES)
    – spektakl uliczny/pl. Piotra i Pawła
  • 20:30 – 23:00
    “Sekretne życie zwierzaków nocnych” LoveLASy (PL)
    – instalacja interaktywna (oprowadzanie z przewodnikiem)
    zbiórka przy Teatrze Kana (zapisy: 5-11 r.ż.+opiekun)
  • 22:00
    “Fire breathing show” Marcin Ex Styczyński (PL)
    – spektakl uliczny/pl. Piotra i Pawła
  • 23:00
    Dom Tańca. Turniej Muzyków Prawdziwych 
    (organizator: Filharmonia im. M. Karłowicza)
    Łąka Kany

01.09 (niedziela)

 

  • 12:00 – 15:00
    Otwarta Strefa Warsztatowa
    Łąka Kany i okolice

Miasteczko cyrkowe – Frikart (PL)/otwarte
Warsztaty rękodzieła – Czarna Owca (PL)/otwarte
Warsztaty kleksograficzne – Rufi Rafi (PL)/otwarte
Sensoceramika – Magdalena Kucharska (PL)/otwarte
Warsztaty kulinarne – (DE)/otwarte
“Przygoda z Musiconem” – instalacja interaktywna (PL)/zapisy: 3-5 r.ż.; 6-10 r.ż
„Przygody drucikowego bohatera” (zabawy z animacją) – Agnieszka Czachorowska (PL)/zapisy: 8+
„Nie boję się potwora” (ruch, sen, wyobraźnia) – Anna Nowicka (DE)/zapisy: 8-12 r.ż.(dziewczynki)

Stoiska lokalne: Buenas Buenas, FoodTruck, Kamienica w lesie, Natuli

  • 14:00
    “Tkaczka Chmur” Katarzyna Jackowska Enemuo, Aleksandra Rózga, Mateusz Szemraj (PL)
    – spektakl narracyjny-żywe słuchowisko/Teatr Kana 6+
  • 15:00
    “Szafa Show” Fundacja Sztukmistrze (PL)
    – spektakl uliczny/ pl. Piotra i Pawła
  • 16:00
    “Tu i teraz” Teatr Czerwona Walizka (PL)
    – spektakl uliczny – pl. Piotra i Pawła
  • 16:00
    “Wyprawa w Mordęgi” Emilia Raiter, Łukasz Szypkowski (PL)
    – spektakl narracyjno-muzyczny/Łąka Kany 6+
  • 16:30
    “Słoneczna nić losu” Katarzyna Jackowska Enemuo (PL)
    – warsztat dla dzieci i opiekunów/Akademia Sztuki (zapisy: 6+opiekun)
  • 17:00
    East Side Music (DE)
    – koncert/Łąka Kany b.o.
  • 18:00
    “Mechanicy” Ale Circus Dance Company (PL)
    – spektakl uliczny/Plac Lotników b.o.
  • 19:00
    „Zagubiona droga”  Emilia Raiter, Łukasz Szypkowski (PL)
    – opowieści tolkienowskie/Łąka Kany 12+
  • 20:00
    “Kołysanki dla świata” Sutari (PL)
    – koncert/Teatr Kana 5+

 

WYDARZENIE PARTNERSKIE:

7 września (sobota)

 

“Totentanz Circus” Fundacja Antygrawitacja

 

Więcej wydarzeń znajdziesz na events.infoludek.pl

Repertuar kin dostępny w serwisie: kina.infoludek.pl

Organizujesz imprezę / wydarzenie i nie ma jej w naszym kalendarzu?
Wiesz, że możesz ją dodać samodzielnie?

DODAJ WYDARZENIE!

Autor: Infoludek.pl szczecin@infoludek.pl